Zábava

Ukrajina News: Putin sa „teraz pokúša zmeniť situáciu“; Rusko „frustrovalo“ odmietnutím Číny poskytnúť väčšiu podporu Svetové novinky

Kremeľ popiera, že by Putina obvinil z rastúcej potravinovej krízy, keď sa stretol s lídrami Africkej únie

Vladimir Putin sa dnes stretol s lídrami Africkej únie a povedal im, že Kremeľ im hovorí, že Moskva nie je príčinou rastúcej potravinovej krízy, ktorá postihuje ich kontinent.

Na začiatku rokovaní v Soči, južnom ruskom letovisku, štátna televízia ukázala ruským prezidentom pozdrav prezidenta AÚ, Senegalského prezidenta Mackyho Salla a predsedu komisie AÚ Moussu Fakiho Mahamata.

Ruská armáda počas 100-dňovej vojny obsadila väčšinu južného pobrežia Ukrajiny a jej vojnové lode kontrolujú prístup do čiernomorských prístavov v krajine.

Naďalej však obviňuje Ukrajinu a Západ zo zastavenia ukrajinského exportu obilia.

„S vysokou pravdepodobnosťou a optimizmom dúfam, že prezident podá úplné vysvetlenie svojho názoru na situáciu s ukrajinským obilím,“ povedal novinárom hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

„Prezident povie našim africkým priateľom pravdu, čo sa tam deje, kto prerezal prístavy, čo je potrebné na presun obilia a prečo nikto na ruskej strane tieto prístavy neblokuje,“ povedal Peskov.

READ  Slovensko v Lactowne vytvára nový denný rekord v počte infekcií

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close