šport

Ukrajina plánuje hrať na Lyon Open

Ukrajinská tenistka Dayana Yastremska spolu so svojou sestrou utiekla z vojnou zničenej krajiny hľadať ochranu do Francúzska a plánuje sa zúčastniť na turnaji Lyon Open, ktorý sa začne 28. februára.

Tento 21-ročný mladík žil v Odese so svojimi rodičmi a sestrou, no keď lode začali mieriť na prístavné mesto, keď ich zasiahli rakety, Yastremskini rodičia pomohli svojim deťom opustiť krajinu.

V sobotu prostredníctvom príbehu na Instagrame oznámil, že na ceste do Francúzska je v Rumunsku v bezpečí.

„Sme unavení, ale ja a moja sestra sme v bezpečí,“ napísal.

„Vďaka Francúzsku, Ukrajina buď silná. Chýbaš nám doma, mama a otec.“

Hoci sa ruskí vojaci začali snažiť ovládnuť jej krajinu už pred pár dňami, trojnásobná šampiónka WTA Ana Bocton z Rumunska ešte nehrá.

Bývalá svetová 21-ka, ktorá v piatok vyjadrila túžbu opustiť Ukrajinu, zverejnila fotku seba a svojej sestry sediacich v kufroch s popisom: „Po dvoch nociach strávených v podzemnom parkovisku sa moji rodičia rozhodli poslať ma preč na za každú cenu. S mojou malou sestrou sme odišli z Ukrajiny.

„Mami, oci, veľmi ťa ľúbime, postaraj sa o teba!!! Milujem ťa moja krajina! Ukrajinci sa starajú o váš život!

Ukrajina je skupina tenisových talentov, pretože Yastremska nie je jedinou úspešnou hráčkou, ktorá pochádza z krajiny, ktorá bola nedávno zdevastovaná. .

Keďže tisíce už prekročili hranice do Poľska, Slovenska, Rumunska a Maďarska, Yastremska nebude jedinou Ukrajinkou, ktorá krajinu opustí, a mnohí budú chcieť urobiť rovnakú cestu.

Lyon Open sa začína 28. februára a končí 6. marca.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close