Hlavné správy

Ukrajinci kupujú na Slovensku terénne autá, aby ich poslali do vojnových oblastí – EURACTIV.com

Po tom, ako sa ukrajinská vláda vzdala ciel na dovážané autá, Ukrajinci začali nakupovať terénne autá vo veľkom na použitie v oblastiach, kde bola zničená infraštruktúra.

Cestné priechody medzi Slovenskom a Ukrajinou sú po pokojnom období začiatkom apríla opäť naplnené. Čakacia doba na Ukrajine môže v núdzových prípadoch trvať až niekoľko hodín.

Edward Bros., poradca predsedu vlády pre cezhraničnú spoluprácu, potvrdil rastúci dopyt po ukrajinských osobných vozidlách.

„Starosta Užhorodu Bohton Andreev ma oslovil, či by som nevedel odporučiť niekoho, kto by vedel zabezpečiť predaj veľkého množstva terénnych áut. Dennick n.

Pros hovorí, že podal podobnú žiadosť Victorovi Mikitovi, guvernérovi regiónu Jakarta, aby pomohol nájsť autá. Sú potrebné na distribúciu potravín, liekov a iných zásob. Záujem o ojazdené autá už v zámorí zdvihol cenu starých terénnych áut.

Aktivisti a bežní občania sa snažia nakupovať autá v rôznych skupinách na sociálnych sieťach.

Aj dobrovoľníci zo Západu zbierajú peniaze a potom cestujú na Slovensko či do iných krajín, nakupujú rôzne džípy, privezú ich do pohraničného mesta Ushorod a presúvajú sa na východ Ukrajiny. Okrem cestných križovatiek sa prepravujú aj nákladnými vlakmi.

READ  Slovenská futbalová konferencia ligy | Národný šport

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close