šport

Ukrajinská tenistka Jastremská unikla do Francúzska

30. augusta 2021; Flushing, NY, USA; Dayana Yastremska z Ukrajiny hrá proti Angelique Gerber z Nemecka v prvý deň tenisového turnaja US Open 2021 v USDA Billy King National Tennis Center. Povinný kredit: Jerry Lai-USA TODAY Game / File Photo

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na Reuters.com

26. februára (TASR) – Ukrajinská tenisová hviezda Dayana Yastremska opustila svoju vlasť uprostred ruskej invázie a teraz je v bezpečí vo Francúzsku, uviedla v sobotu 21-ročná hráčka na sociálnej sieti.

Yastremska, ktorá vyhrala tri tituly na okruhu WTA a patrí jej 21. miesto vo svetovom rebríčku, povedala, že Odesu opustil so sestrou s pomocou ich rodičov.

„Unavený, ale ja a moja sestra sme v bezpečí!“ V sobotu zverejnil príbeh na Instagrame, ktorý ukazuje, že dorazili do Rumunska na ceste do Francúzska.

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na Reuters.com

„Ďakujem Francúzsko. ​​Ukrajina buď silná. Chýbaš nám doma, mama a otec.“

V piatkovom príspevku na Instagrame Yastremskej bola zobrazená jej a jej sestra, ako sedia na batožine a majú na sebe ladiace ružové tepláky a mikiny s kapucňou.

„Po dvoch nociach strávených v podzemnom parkovisku sa moji rodičia rozhodli poslať mňa a moju malú sestru preč z Ukrajiny!“ Uvedené v piatkovom príspevku.

„Mami, oci, máme ťa tak radi, postaraj sa o teba!!! Milujem ťa moja krajina! Ukrajinci sa starajú o tvoj život.“

Ukrajina je sila v ženskom tenise. Tri Ukrajinky sú v top 100 WTA a sedem v prvej 200. Elena Svitolinová, ktorá otvorene vyjadrila podporu svojej krajine uprostred invázie, je 15. ukrajinskou atlétkou na svete.

Tisíce utečencov utekajúcich pred inváziou prúdili v sobotu, v tretí deň bojov, k západnej hranici Ukrajiny, pričom mnohí dúfali, že sa dostanú do Poľska, na Slovensko, do Rumunska či Maďarska. čítaj viac

READ  Emma Radukanu Kto hrá, ako sa pozerať a tak ďalej

Ruský útok je najväčším útokom na európsky štát od 2. svetovej vojny a hrozí zrušením poriadku na kontinente po skončení studenej vojny.

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na Reuters.com

Správa Rory Caroline v Los Angeles; Strih Leslie Adler

Naše štandardy: Thomson Reuters Trust Principles.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close