Hlavné správy

Ukrajinské deti utečencov spievajú taiwanskej delegácii na ceste na Slovensko

Taiwanské zastúpenie v Bratislave v piatok uviedlo, že delegácia taiwanských zákonodarcov na Slovensku navštívila ukrajinské deti, ktoré sa do stredoeurópskej krajiny uchýlili po invázii Ruska do vlasti.

Zákonodarcovia zo Združenia pre medziparlamentné vzťahy medzi Taiwanom a Slovenskom navštívili ukrajinské vzdelávacie centrum pre detských utečencov zriadené z darov z Taiwanu, uviedla kancelária zástupcu vo vyhlásení.

Taiwanskí zákonodarcovia boli dojatí, keď počuli ukrajinské deti spievať svoju národnú hymnu a spievať ukrajinské ľudové piesne, uviedla kancelária zástupcu.

Foto: CNA

Zákonodarcovia, ktorí tam boli, vyjadrili deťom nádej, že po vojne budú môcť ísť domov.

Slovensko bolo jednou z prvých zastávok združenia po jeho vzniku 9. júna.

Delegáciu, ktorá bola na Slovensku od utorka do piatku, vedie Hsu Chih-chieh (許智傑) a tvoria ju Wang Ting-yu (王定宇), Shen Fa-hui (沈發惠), Michelle Lin (林楚茵) a Chuangi-hsiung (莄)祑茞 (莄) , všetci z Demokratickej pokrokovej strany. Členovia strany.

Na návštevu Slovenska bol pozvaný podpredseda Národnej rady SR Milan Laurencic, ktorý minulý mesiac viedol parlamentnú delegáciu v Tchaj-peji.

Delegácia spolu s Lawrencicom, Petrom Ozuskim, ktorý pôsobí ako predseda Slovensko-taiwanského parlamentného výboru, a zákonodarcami Thomasom Lehotskim a Andrzejom Stanczykom navštívili Bratislavský hrad, uviedla kancelária zástupcu vo vyhlásení.

Cesta na Slovensko znamenala dôležitý míľnik medzi Tchaj-pejom a Bratislavou mesiac po tom, čo Laurencek viedol svoju delegáciu na Taiwan, čo je znakom vrúcneho priateľstva medzi oboma krajinami, uviedol úrad.

Počas svojej návštevy Taiwanu od 5. do 10. júna Laurencek vyjadril podporu účasti Taiwanu v medzinárodných záležitostiach a vyzval na ďalší rozvoj vzťahov.

Na stretnutí s prezidentkou Tsai Ing-wen (蔡英文) 7. júna Lorencic povedal, že Slovensko bude stáť s Taiwanom proti silným silám, ktoré ohrozujú demokraciu.

Taiwan a Slovensko na druhý deň podpísali dohodu o justičnej spolupráci v občianskych a obchodných veciach, ako prvý Taiwan podpísal s krajinou EÚ.

READ  Slovenská koalícia pri riešení vysokej inflácie je v kríze

Zákonodarcovia na Taiwane uskutočňujú zahraničné návštevy počas leta, keď má zákonodarný zbor prestávku v juane.

Komentáre budú posúdené. Udržujte komentáre relevantné pre článok. Komentáre obsahujúce zneužívanie a obscénnosť, osobné útoky alebo propagácia budú odstránené a používateľovi bude zakázaný prístup. Konečné rozhodnutie bude na rozhodnutí denníka The Taipei Times.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close