Zábava

Ukrajinský vysielateľ vyzval na „ďalšie rozhovory“ po tom, čo sa zamestnávatelia rozhodli neriadiť Eurovíziu.

Ukrajinský verejnoprávny vysielateľ vyzval na „ďalšie rozhovory“ o usporiadaní speváckej súťaže Eurovízia v roku 2023 – po tom, čo sa zamestnávatelia rozhodli, že kvôli súčasnej vojne je potrebné nové miesto. UA: PBC uviedla, že je „sklamaná“, že krajina „získala právo“ usporiadať turnaj po víťazstve Ukrajiny v roku 2022 v Taliansku minulý mesiac.

Európska vysielacia únia (EBU) rokuje s BBC o tom, či Spojené kráľovstvo môže usporiadať každoročné podujatie po druhom mieste Sama Rydera v Turíne. UA: Mykola Chernotytskyi, predseda predstavenstva PBC, povedal: „Sme sklamaní rozhodnutím EBU.

„Tento mesiac veľké množstvo ľudí na Ukrajine vrhlo všetko svoje úsilie na splnenie podmienok na usporiadanie Eurovízie v našej krajine. Bezpečnosť je, samozrejme, našou prvoradou prioritou.

„Tím UA: PBC, štátne a miestne orgány urobili veľa práce a ponúkli rôzne možnosti. Je nešťastné vidieť takéto nepopulárne vyhlásenie, preto vyzývame našich partnerov, aby ďalej rokovali.

Vysielateľ uviedol, že 14. júna sa organizátori Ukrajiny stretli so zástupcami EBU a súťaže. Rokovali o bezpečnosti a troch možných miestach hosťovania – v maďarskom Ľvove a Kyjeve na hraniciach so Slovenskom.

Vo vyhlásení sa ďalej uvádza: „Po víťazstve skupiny Kalush na Eurovízii 2022 v Turíne si Ukrajina zabezpečila práva usporiadať budúcoročnú súťaž piesní. Organizuje budúcoročnú súťaž.

Ako možné hostiteľské mestá boli navrhnuté Glasgow, Leeds, Manchester, Cardiff, Aberdeen, Londýn a Liverpool. BBC uviedla: „Videli sme oznámenie EBU.

„Je jasné, že toto nie je súbor okolností, ktoré by si niekto želal. Po ich rozhodnutí budeme diskutovať o tom, že BBC organizuje súťaž Eurovízie.

Hovorca číslo 10 povedal: „Víťazstvo Ukrajiny v súťaži Eurovision Song Contest je veľmi zaslúžené a pevná túžba vlády stať sa tým správnym víťazom by tam mala byť usporiadaná budúci rok.

READ  Myši, dokonca aj v nebi, sú začiatkom smrti

„Zaviazali sme sa však zabezpečiť, že bude plne odrážať bohatú kultúru, dedičstvo a kreativitu Ukrajiny, ako aj budovať súčasné partnerstvo medzi našimi dvoma krajinami.“ Na otázku, či by vláda pomohla BBC s výdavkami, hovorca odpovedal: „Pokiaľ ide o proces, robíme malý pokrok mimo nás.“

Ryder bol na prvom mieste v májovom Turíne v ankete poroty. Ale keď sa vzalo do úvahy referendum, skupina Kalush celkovo vyhrala so 631 bodmi.

Anglicko doteraz hostilo turnaj osemkrát. Vyskytla sa štyrikrát v Londýne (1960, 1963, 1968 a 1977) a raz v Edinburghu (1972), Brightone (1974), Harrogate (1982) a Birminghame (1998).

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close