Technológie

Úložisko PS5 zatiaľ nebudete rozširovať. Táto možnosť príde neskôr

Spoločnosť Sony potvrdila správu, ktorú od novej konzoly neočakávali žiadni vášniví hráči. PlayStation 5 dokáže načítať nové hry rýchlejšie ako ktorákoľvek predchádzajúca generácia. Je to vďaka jednému z najrýchlejších SSD diskov vôbec. Ako sme nedávno informovaný, nie je jedným z najväčší disky.

Samotná konzola PS5 však obsahuje slot pre M.2 SSD, ktorým je možné pridať zabudovanú pamäť. Sony, bohužiaľ, tento slot pôvodne necháva. „Táto možnosť podlieha ďalším aktualizáciám,„Uviedol výrobca servera The Verge.

Ak ste pozorne sledovali každé predstavenie PlayStation 5, možno ste už tieto informácie zachytili. Hardvérový inžinier spoločnosti Sony Mark Cerny o tom hovoril v marci tohto roku. „Podpora rozšírenia príde až po jeho uvedení na trh,“ uviedol vo videu (od 20:00 do 23:30).

Bolo by skvelé, keby sa nám to podarilo, ale pravdepodobne to bude ešte chvíľu potom. Zatiaľ si nekupujte disk M.2,„Povedal Black.

Aký je problém?

V čom je teda problém? Vysvetlil Black nie všetky disky M.2 Oni sú pekne rýchlo aby držali krok s PS5 a dostatočne tenkými, aby sa zmestili do priestoru. Sony to musí urobiť tento rok test kompatibility s dostupnými potvrdzovacími diskmi, ktoré si môžete kúpiť a ktoré sa neodporúčajú.

Black ďalej poznamenal, že ak sa v súčasnosti chystáte kúpiť si disk M.2, mal by ho podporovať PCIe 4.0 s priepustnosťou najmenej 5,5 GB / s a nemal by mať pripojený chladič, ktorý by sa nezmestil na PS5.

Samotní výrobcovia diskov momentálne nevedia, či budú ich modely kompatibilné s PS5, takže je skutočne lepšie počkať si na oficiálny zoznam priamo od Sony. Podľa dvoch výrobcov sa testovanie ešte nezačalo. Iní boli optimistickejší a myslia si, že ich disky PS5 budú fungovať dobre.

READ  Spoločnosť Huawei si robí srandu z kľúčových funkcií nových telefónov iPhone 12

Medzitým si budete musieť vystačiť so vstavaným 667 GB pamäteak sú uniknuté informácie pravdivé. Ďalej nájdete veľkosť doteraz potvrdených hier pre systém PS5.

  • SackBoy: Veľké dobrodružstvo: 32 GB
  • Spider-Man: Miles Morales: 50 GB
  • Spider-Man: Miles Morales Ultimate Launch Edition: 105 GB
  • Démonické duše: 66 GB
  • Call of Duty: Black Ops Cold War: 133 GB

Keby ste si teda nainštalovali iba tieto hry, mali by ste polovicu úložného priestoru. Keď však začnete tieto hry predávať, bude ich podstatne viac.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close