Ekonomika

UNDP udeľuje Sh1mn za inovatívne nápady na riešenie klimatických zmien

NAIROBI, Keňa, 2. decembra – Rozvojový program Organizácie Spojených národov (UNDP) udelil 1 milión Sh v počiatočnom kapitáli trom startupom, aby naštartovali svoje nápady na riešenie problémov súvisiacich so zmenou klímy.

Technologické startupy z Mombasy poháňané mladými ľuďmi odídu s počiatočným kapitálom 300 000 Sh, po tom, čo sa dostanú na vrchol počas summitu inovácií a investícií modrej ekonomiky.

Summit spoluorganizovali Sot Hub a pobrežné centrá vrátane Swahili Box, Tech Bridge a Close the Gap ako súčasť celonárodného týždňa inovácií, ktorý organizuje Nationwide Innovation Hubs Association.

Medzi úspešné nápady patrí SeaVive, ktorý pomáha rybárom skrátiť čas rybolovu tým, že im pomáha ľahšie lokalizovať oblasti s veľkým počtom rýb. Zariadenie pláva vo vode a skenuje oblasť a zdieľa informácie v reálnom čase do mobilných telefónov rybárov.

Damu tiež získal ocenenia za výrobu organických krmív a hnojív z rybieho odpadu a vedľajších úlovkov. Opätovne využívajú odpad z rýb od rybárov tak, že necielený odpad využívajú na výrobu krmiva pre ryby, krmiva pre hydinu, krmiva pre hydinu a krmiva pre domáce zvieratá. Tieto krmivá a hnojivá sa predávajú farmárom.

Medzi víťazmi bol startup Flemibrix zaoberajúci sa odpadovou energiou. Startup sa špecializuje na zber odpadu používaného na vykurovanie a jeho premenu na tuhé palivo.

Väčšinou premieňajú kokosové šupky a plsti na brikety a predávajú ich do domácich záhrad, firiem a iných odvetví.

Spoluzakladateľ a riaditeľ Sote Hub David Okika počas summitu povedal, že technológia je hnacím motorom a motorom, ktorý poháňa rast v modernom svete.

„Používanie technológií nám môže pomôcť rozšíriť naše podnikanie, efektívnejšie fungovať a lepšie slúžiť našim zákazníkom. Máme veľa príležitostí na podnikanie v modrej ekonomike a technológie nám umožnia spolupracovať a pracovať efektívne,“ povedal.

Reklama. Posúvaním pokračujte v čítaní.

Dodal, že začlenenie technológií do sektora modrej ekonomiky by výrazne podporilo pridávanie hodnoty v hodnotovom reťazci.

READ  bne IntelliNews - Slovenský minister hospodárstva odstupuje z funkcie, keďže koaličná kríza vrcholí

„Technológia zlepšuje pridávanie hodnoty a ak zlepšujete pridávanie hodnoty, znamená to, že vytvárate rovnováhu medzi zvyšovaním efektivity a produktivity a pracovných miest,“ dodal.

Slovak Aid financoval summit, zatiaľ čo UNDP financoval počiatočný kapitál pre prvých troch inovátorov.

Katarina Zufa Leliktonová, veľvyslankyňa Slovenska v Keni, uviedla, že inovácie a nové riešenia sú dôležité pri riešení klimatickej krízy alebo akejkoľvek inej výzvy, ktorej krajina čelí.

Inšpirovala som sa témou „Zelená a modrá“, pretože je môjmu srdcu blízka. Vždy hovoríme, že sme pripravení podporiť každú dobrú myšlienku a tento samit je jedným z nich. Lepšie pochopenie výziev, znižovanie dopadov klimatických zmien a budovanie klimatickej odolnosti a prezentovanie inteligentných riešení, to sú dôvody, pre ktoré sme sa tu stretli,“ povedala Leliktonová.

Ďalšími partnermi projektu sú Segal Family Foundation, Konza Technopolis a KTN Global. Zúčastnili sa významní partneri v projektoch Go Blue vrátane GIZ Kenya, Business Finland, MSEPT, KIMISITU SACCO, Swahili Box, Tech Bridge, Close the Gap a GYN.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close