Technológie

Uniknuté dokumenty ukazujú, že krajiny bojujú proti klimatickým opatreniam pred COP26

Pred konferenciou o zmene klímy COP26 koncom tohto mesiaca sa ukázalo, že mnohé krajiny sa snažia zmierniť reakciu na globálnu klimatickú krízu a podceňujú potrebu stiahnuť sa z fosílnych palív.

Uniknuté dokumenty, videné správy BBC A Greenpeace Môže sa objaviť, Saudská Arábia, Brazília a Austrália sú údajne niektoré z krajín, ktoré sa snažia ovplyvniť návrh správy Medzinárodného panelu pre zmenu klímy (IPCC), orgánu OSN, ktorý hodnotí vedu o klimatických zmenách.

Napríklad konzultant saudského ministerstva pre ropu, ktoré posudzuje návrh správy, poznamenal: „Frázy ako“ naliehavé a urýchlené zmierňujúce opatrenia na všetkých úrovniach… „by mali byť zo správy odstránené“.

Austrálsky vládny predstaviteľ napriek vedeckému konsenzu odmietol rozhodnutie o odstavení uhoľných elektrární, aby sa predišlo prehriatiu, uvádza BBC. Austrália požiadala IPCC, aby odstránil analýzu, ktorá vysvetľuje, ako kampaň spoločností vyrábajúcich fosílne palivá paralyzovala klimatickú aktivitu v Austrálii a Spojených štátoch.

Úniky ukazujú tisíce pripomienok k revízii druhého návrhu príspevku Task Force III k IPCC. Dôležitá šiesta hodnotiaca správa, Vyjde budúci rok. V tejto fáze správy vedci, akademici, vlády, mimovládne organizácie a podniky preskúmajú obsah poradia a vytvoria ucelenú záverečnú správu prostredníctvom procesu spoločného hodnotenia s cieľom publikovať pripomienky k návrhu správy. .

Účelom správy IPCC je poskytnúť tvorcom politiky najnovšie vedecké hodnotenia o zmene klímy a poskytnúť dohodnutý rámec pre medzinárodné rozhovory o klíme, ktoré sa začnú 31. októbra na konferencii OSN o zmene klímy COP26 v Glasgowe. Zatiaľ čo väčšina z týchto myšlienok je kreatívnych a správnych, hoci sú navrhnuté tak, aby zlepšili kvalitu záverečnej správy, zdá sa, že niektoré vlády sa snažili správu viesť vo svojom najlepšom záujme.

V inom prípade Brazília a Argentína – dve Krajiny produkujúce mäso So silnou agropodnikateľskou loby – snažila sa podceniť potrebu zníženia produkcie mäsa a mliečnych výrobkov v boji proti klimatickej kríze.

READ  Ceny TD Intros v reálnom čase pre predajcov áut

Saudská Arábia, Čína, Austrália a Japonsko presadzujú väčšie investície do techník a technológií zachytávania klímy, ktoré dokážu zachytiť uhlík z atmosféry a natrvalo ho uložiť pod zem. Hoci táto vznikajúca technológia by mohla zohrať užitočnú úlohu pri riešení klimatickej krízy, v súčasnosti je veľmi drahá a niektorí tvrdia, že ich bankovanie by nemalo byť bezpečným popretím emisií skleníkových plynov.

Mnohé krajiny vrátane Indie, Českej republiky, Poľska a Slovenska tvrdia, že správa by mala mať pozitívny pohľad na jadrovú energiu. Vyrába priamo Emisie oxidu uhličitého napriek tomu, že predstavujú svoje vlastné environmentálne riziká.

Uniknuté komentáre nepochybne vzbudia otázky o možných dôsledkoch rokovaní COP26. Veľa vedcov Dúfam, že tieto odhalenia neohrozia legitímnosť záverečných vyhlásení IPCC. Tvrdia, že proces IPCC je do značnej miery transparentný, dôveryhodný a dostatočne robustný, aby odolal vplyvu veľmi tvrdej politiky.

„Správa odhaľuje správanie niektorých krajín, ktoré sa snažili zablokovať postup dekarbonizácie prostredníctvom procesu IPCC. Táto kampaň nemá žiadny vplyv na vedeckú dôveryhodnosť správy IPCC. Povedal Profesor Martin Seekert, Grantham Institute na Imperial College v Londýne – zástupca riaditeľa pre klimatické zmeny a životné prostredie.

„IPCC je úspechom v presadzovaní vedy tvárou v tvár takým silným osobným záujmom a mali by sme byť vďační zúčastneným vedcom, že nepodľahli takému tlaku.

Nerobte si ilúzie, že dekarbonizácii v takej miere, v akej sa musíme vyhnúť nebezpečnej zmene klímy, môžu odporovať niektorí v priemysle fosílnych palív a mnohí ľudia, spoločnosti a krajiny, ktoré z fosílnych palív finančne profitujú. Pridal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close