šport

Upadá Slovensko ako hokejová krajina? | ProHockeyTalk

Pred štyrmi rokmi príbeh slovenskej Popolušky. Na ceste k štvrtému miestu na olympiáde vyradili Rusko a Švédsko.

Napriek tomu to, prekvapivo, neprišlo z ničoho nič. Boli tímom niekoľkých talentovaných hráčov NHL. Ak ich porovnáte s národom, ktorý prehral 3:1, Slovinsko s jediným hráčom NHL v Anze Kopitar by nebolo presné.

Slovensko nie je hokejová veľmoc, no nemajú k tomu ďaleko. Časy sa však zmenili. Je pravda, že Slováci čelili zlej ruke, keď pre zranenia prišli o Marion Kaporikovú a Ľubomíra Wisnowského, no ich problémy siahajú ešte ďalej.

„Mali sme rôznych športovcov (na OH 2010),“ povedal pre olympijské spravodajstvo slovenský koordinátor Jaroslav Hulk. „Boli sme malí. Všetci sú teraz o štyri roky starší a každému sa blíži čas.

„Keď sa pozriem na súpisku spred štyroch rokov, mali sme dobrých hokejistov. Je ťažké ich zmeniť.“

Je stredobodom problémov Slovenska. Jeho najlepšie je starnutie a nová generácia ešte nedokázala zaujať ich miesto. V NHL sú len štyria slovenskí hráči, 26 a menej. Len útočník Detroitu Red Wings Thomas Tatar odohral v tejto sezóne viac ako 40 zápasov.

Ešte v roku 2005 bolo zo Slovenska draftovaných osem hráčov, pričom v každom zo vstupných draftov NHL v rokoch 2003 a 2004 ich bolo 10. Pre porovnanie, v rokoch 2006-2013 si tímy NHL vybrali len 21 slovenských hráčov.

„Nemáme žiadnych mladíkov, ale musíme hrať ďalej s tým, čo máme,“ súhlasil Hulk.

Kým sa to nezmení, Slovensko len ťažko dožije doterajších úspechov.

READ  John Crickus ubližuje mužom Steva Clarka za to, že ovládli Škótov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close