Veda

Úplne platný zoznam dôvodov, prečo dnes nemôžem praktizovať

Komentujte

Fyzická aktivita sa počas pandémie COVID-19 stala dôležitejšou ako kedykoľvek predtým. Nedostatočná fyzická aktivita je globálnym zdravotným problémom a sama osebe sa nazýva epidémia. , britský lekársky časopis

Dôvod číslo 1, prečo som sa dnes rozhodol prestať cvičiť? Je to nesprávny deň. Utorky sú hrozné. Stredy sú horšie. Zabudnime na štvrtok. Ach, a september mi tiež veľmi nevychádza.

tesná sekunda? Je príliš skoro. Teda, zobudil som sa len pred siedmimi hodinami. Musíte rešpektovať svoj cirkadiánny rytmus. Prečo sa inak trápiť s udržiavaním telesných hodín?

Tiež som pracoval pred tromi týždňami. Toto by sa malo kvalifikovať ako rýchlosť. V každom prípade všetci odborníci varujú pred preháňaním. Preto to znižujem. Robiť to nutkavo zabraňuje preháňaniu.

Keby som dnes cvičil, musel by som sa aj osprchovať. Čo si vyžaduje veľa vody. Len sa tu snažím byť super odolný, ľudia!

Pomôže mi to mať aj náladu skutočne cvičiť. Bohužiaľ, nikdy nemám náladu cvičiť. ale človek nikdy nevie. Múza môže každú chvíľu explodovať.

Začatie rutinného cvičenia môže byť ohromujúce. Tu je návod, ako začať.

Navyše už mám veľa toho, čo by ste nazvali príležitostným cvičením, ktoré pribúda napriek bežnej dennej aktivite. Tvrdo používam zubnú niť. Pri jedení robím vidličkou motýľové kučery. Na všetkom záleží.

Dnes mám na viac. Vážne pochybujem, že všetky tie e-maily v mojom nevyžiadanom súbore sa len tak samy vymažú. A človek musí pozerať videá detí so šteniatkami na YouTube a naopak.

A ja som taký hladný, aby som práve teraz odpálil svoje štvorkolky. Všetci dietológovia varujú, že by ste nikdy nemali robiť psa smerom nadol, keď túžite po Nutelle. Alebo aj keď je plná. Alebo – moja osobná politika – kedykoľvek medzi jedlami alebo občerstvením. Ak vynecháte zbytočný pohyb, uľahčuje trávenie.

READ  Poľnohospodárstvo a rozvoj - Pšenica absorbuje fosfor z púštneho prachu Science Technology

A čo ak začnem svoju fitness rutinu len preto, aby som bola prerušená? Veci vždy prídu. Nič tomu nemôže brániť, obísť záruku cvičenia. niekedy.

Ak by som sa spojil len s posilňovňou, mal by som väčšiu motiváciu cvičiť.

Alebo keby som mal drahého osobného trénera, ktorý na mňa kričal nejakým nepresným jazykom.

Alebo dokonca len kamarát z cvičenia, ktorý na mňa nikdy nekričal nepreniknuteľným jazykom.

Alebo ak mi lepšie sadnú tepláky. Alebo som mohol prestať šklbať v tele na miestach, o ktorých som ani nevedel, že ich mám. Alebo som mal správnu aplikáciu na sledovanie svojich metrík až na desatinnú čiarku. Alebo moje vlasy zostali na mieste, zatiaľ čo starci v mojom tele sa potili. Alebo vlhkosť odíde. Alebo som v prvom rade vedel robiť akýkoľvek druh cvičenia. Alebo by som mohol dosiahnuť výsledky, aké si pre seba predstavujem, takmer okamžite. Alebo môžem zachovať realistické očakávania o mojich šanciach stať sa ďalším pánom Olympiom.

Super krátke tréningy môžu byť prekvapivo efektívne

Len keby sa všetky tieto faktory spojili – to by, priatelia, zmenili hru. Dlho očakávané nové ja – dlabané, vyrezávané, roztrhané, nasekané a na maximum – sa konečne objaví v mojom zrkadle.

Naozaj žiadam toľko? Chcem tým povedať, že každý občas trochu vypadne z formy.

Asi je to len mojím vekom, aj keď mám stále pod 100.

Už len vymýšľať všetky tieto dôvody je vyčerpávajúce. Bolo by lepšie, keby som si ľahol, aby som sa nadýchol.

Bob Brody, konzultant a esejista, je autorom spomienok „Playing Catch with Strangers: A Family Guy (Neluctantly) Comes of Age“.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close