športové

Úrad pre verejné zdravie schválil príručku, Fortuna League sa začne 13. júna

dnes 10:18
|

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR) bez pripomienok schválil príručku na organizáciu najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

Po stiahnutí pandémie z koronavírusu tak môže liga Fortuna začať 13. júna zápasmi 1. kola nadstavby v skupine o titul a pre farmu. Potvrdil to TASR Ivan Kozák, predseda riadiaceho orgánu súťaže Union League League Club (ÚLK).

„Dostali sme odpoveď e-mailom s potvrdením schválenia príručky. Keďže sme ju pred tromi týždňami zaslali príslušným orgánom a situácia so zverejnením opatrení sa medzitým značne zmenila, budeme naďalej Prispôsobte ju aktuálnym podmienkam. V tomto bode ide o to, že liga sa môže začať. Kluby by mali testovať hráčov a implementujúcich členov tímu od štvrtka. ““ povedal TASR Kozak.

Úskalie úrazu pre niektoré kluby je limitom pre divákov v stánkoch. Pred začiatkom ligy sa ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava spojili, aby úrady umožnili viac umožniť návštevy futbalových zápasov a zohľadniť kapacitu rôznych štadiónov. Od 10. júna sa bude môcť na hromadných podujatiach vrátane športových podujatí zúčastňovať najviac 500 ľudí a od 1. júla do konca roka maximálne 1 000 osôb. Podľa Kozáka bude ÚLK túto tému vážne riešiť.

„V tejto oblasti budeme určite aktívni, pretože futbalové štadióny sú otvorené priestranstvá a môžeme zaistiť absolútny bezpečnostný komfort aj pri výrazne vyššom počte divákov, ako pri návšteve 500 alebo 1 000 ľudí. “Ako sa situácia zlepšuje, toto číslo sa tiež zvýši. Máme maximálnu klubovú podporu a vyriešime ju na všetkých úrovniach, kde ju možno vyriešiť.”


Svetové hviezdy by sa nehanbili predstaviť chlapca v drese z Barcelony:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close