Ekonomika

Úradníci oznámili novú klasifikáciu krajín Skladové hodinky

Cyperské ministerstvo zdravotníctva v pondelok ohlásilo novú klasifikáciu založenú na epidemiologických štatistikách krajín, ktorá začne platiť od 22. júla. Dvanásť krajín sa prevádza do nových kategórií.

Najmä Kanada, Srbsko a severné Macedónsko sa menia z jantárovej na zelenú.
Lichtenštajnsko, Dánsko, Francúzsko a Fínsko prechádzajú zo zelenej do oranžovej. Malta je v kategórii zelených a červených a Holandsko, Luxembursko, Andorra a Južná Kórea sú v kategórii oranžových a červených.

Pre tretie krajiny (Spojené kráľovstvo, Rusko, Ukrajina, Izrael, Libanon, Spojené arabské emiráty, Jordánsko, Saudská Arábia, Egypt, Bielorusko, Katar, Srbsko, Arménsko, Gruzínsko a Bahrajn a Kuvajt a Kanada do 1. 6. 21) Ďalšie krajiny, na základe odporúčania Rady sú hodnotené ministerstvom zdravotníctva v zelenej, jantárovej a červenej zóne.

V zelenej zóne Rakúsko, Bulharsko, Nemecko, Estónsko, Taliansko, Chorvátsko, Lotyšsko, Litva, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko, Slovensko, Švédsko, Česká republika, Monako, Vatikán, Švajčiarsko, Island, Nórsko, Austrália, Severné Macedónsko, Jordánsko , Kanada, Nový Zéland, Srbsko a Singapur.

Cestujúci z vyššie uvedených krajín nemusia preukazovať zlý koniec alebo izolovať.

Medzi krajiny jantárovej zóny patria Belgicko, Francúzsko, Dánsko, Grécko, Írsko, Fínsko, Lichtenštajnsko, Azerbajdžan, USA, Japonsko, Katar, Čína, Libanon a Saudská Arábia. Cestujúci vstupujúci na Cyprus musia podstúpiť test PCR 72 hodín pred príchodom.

Cyperskí občania a ich manželia, občania, na ktorých sa vzťahuje Ženevský dohovor, môžu byť po príchode na Cyprus testovaní.

Musia zaplatiť náklady a počkať, kým sa výsledky vrátia.

Medzi krajiny červenej zóny patria Španielsko, Luxembursko, Malta, Holandsko, Portugalsko, Andorra, San Maríno, Egypt, Albánsko, Arménsko, Bosna, Gruzínsko, Spojené arabské emiráty, Veľká Británia, Kuvajt, Bielorusko, Čierna Hora, Moldavsko, Bahrajn, Južná Kórea a Rusko.

Cestujúci musia preukázať negatívny test PCR 72 hodín pred odletom a po príchode absolvovať test na Cypre.

Zaplatia náklady a izolujú sa, kým nebudú zverejnené výsledky testu.

READ  Mercedes-Benz: Žiariaca hviezda na maske môže zastaviť riadenie! - Časopis - Auto

Cyperskí občania a ich spolupracovníci, občania, na ktorých sa vzťahuje Ženevský dohovor, a cyperskí obyvatelia musia byť izolovaní po dobu 72 hodín a potom podrobení testu PCR. Ak je test negatívny, môžu odísť izolovane.

Krajiny zvláštneho povolenia (šedá zóna) zahŕňajú krajiny, ktoré nespadajú do vyššie uvedených 3 kategórií. Cyperskí občania a ich manželia a občania EÚ alebo EHP, obyvatelia Cypru alebo obyvatelia podľa Ženevského dohovoru majú povolený vstup, musia však 72 hodín pred príchodom na ostrov preukázať negatívny test PCR. Môžete sa zaregistrovať hneď po príchode občanov Cypru.
Všetci vyššie uvedení cestujúci by mali byť na samotke 14 dní alebo 7 dní, ak je ich PCR negatívna 7. deň.

Všetci cestujúci, ktorí boli očkovaní vakcínami schválenými agentúrou EMA alebo spoločnosťou Synoform alebo Sinovac, budú mať vstup do Európskej únie alebo krajín EHP, Švajčiarska, Izraela, Veľkej Británie, Ruska, Spojených arabských emirátov, Saudskej Arábie, Ukrajiny, Jordánska, Libanonu, Egypta, Bieloruska a Srbska. . , Katar, Bahrajn, USA, Arménsko, Gruzínsko, Kanada, Kuvajt a Čína.

Všetci cestujúci musia vyplniť letový preukaz na Cypre 48 hodín pred odletom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close