Veda

Úradníci pozastavili divergenciu ambulancie 911, keď sa nemocnice v okrese Orange naplnili pacientmi s COVID-19 – NBC Los Angeles

Pretože prvý z popredných zdravotníckych pracovníkov okresu Orange County dostal očkovanie COVID-19, v stredu bolo hlásených ďalších 23 obetí na životoch a nemocnice v okolí pokračovali v rozbíjaní záznamov o prijatí pacientov s koronavírusmi, čo vyvolalo bezprecedentný príkaz, ktorý nemocniciam neumožňuje presmerovať sanitky do iných zariadení.

Kraj v stredu zaznamenal 3 231 nových diagnóz COVID-19, čím sa celkový počet prípadov zvýšil na 111 168. Úmrtia, hlásené v stredu, ktoré sa datujú začiatkom tohto mesiaca, zvýšili počet obetí na 1 718.

Počet hospitalizácií vyskočil z 1 371 v utorok na 1 486 v stredu, vrátane 319 pacientov na JIS, z 296 v predchádzajúci deň. Obidva záznamy sú nové – od minulého týždňa sú v každodennom živote.

Dostupnosť lôžok na JIS v kraji klesla z 10,4% v utorok na 9,5% v neupravenej kategórii a skĺzla z 1,4% v „upravenej“ metrike späť na nulu. Štát vytvoril upravenú metriku tak, aby odrážal rozdiel v lôžkach dostupných pre pacientov s COVID-19 a pacientov bez koronavírusu.

Percento disponibilných lôžok na JIS v 11-okresnom regióne Južnej Kalifornie kleslo z 1,7% na 0,5%.

Neskôr v stredu vydala agentúra pre zdravotnú starostlivosť v okrese Orange nariadenie, ktorým sa pozastavuje možnosť nemocníc, ktoré sa zúčastňujú na systéme 911, požadovať odklonenie sanitiek do iných lekárskych stredísk. Dr. Carl Schultz, lekársky riaditeľ agentúry EMS, uviedol vo vyhlásení, že nemocničné pohotovosti sú kvôli prepätiu COVID natoľko ohromené, že „takmer všetky nemocnice pokračujú v zneužívaní“.

„Keby sa nič neurobilo, sanitkám čoskoro dôjdu nemocnice, ktoré by ich pacientov mohli odviezť,“ uviedol Schultz. „Preto sme dočasne pozastavili odklon sanitiek. Aj keď to bude mať na nemocnice ďalší stres, rozšíri sa to na celý kraj a pomôže to zmierniť stupňujúcu sa obavu z hľadania cieľov nemocníc pre sanitky.“

Keď prvé dávky vakcín dorazili do okresu Orange, rozbíjali sa záznamy a nemocnice sa zapĺňali. Chirstine Kim informovala o správach NBC4 News v stredu 16. decembra 2020.

Schultz dodal: „Pokiaľ je nám známe, tak sa to nikdy predtým nestalo.“

Upravená denná sadzba prípadu na 100 000 okresov Orange County vzrástla v utorok z 30,3 predchádzajúceho týždňa na 42,7, pričom miera pozitivity sa zvýšila z 10,6% na 13,2%. Miera pozitivity kvartilu akciového kapitálu v kraji, ktorá meria prípady vo veľmi postihnutých a chudobnejších častiach kraja, vzrástla zo 16,2% minulý týždeň na 18,8%.

Kraj testuje 526,8 na 100 000 obyvateľov v sedemdňovom priemere so sedemdňovým oneskorením, čo je historické maximum.

Všetky metriky kraja teraz spadajú do najreštriktívnejšej fialovej úrovne štátu v štvorúrovňovom monitorovacom systéme koronavírusov.

READ  Vedci práve našli spôsob, ako môžu stroje vidieť cez mraky a hmlu

Od nedele bolo v okrese Orange hlásených 38 úmrtí. Minulý týždeň hlásil kraj 62 obetí na životoch, z toho 41 v ostatných dvoch týždňoch, respektíve 26.

Lekárski odborníci porovnávajú možnosti Pfizer a Moderna. Joel Grover sa hlási k spravodajstvu NBC4 v stredu 16. decembra 2020.

Väčšina úmrtí hlásených od piatku bola v kategórii 75 rokov a starších, najmenej však jedna z nich mala 25 až 34 rokov.

Pred týmto mesiacom bol v polovici júla rekordný počet pacientov na JIS v Orange County 245. Celkové hospitalizácie lámali rekordy každý deň od 2. decembra.

Kraj v stredu dostal prvú zásielku očkovacej látky proti koronavírusom od spoločnosti Pfizer. Bolo podaných asi 25 000 dávok.

Dr. Paul Sheikewitz z nemocnice Providence St. Joseph’s Hospital v Orange, ktorý bol v stredu medzi prvými, ktorí dostali očkovanie, pre City News Service uviedol, že je „dosť náročné“ stretnúť sa s nárastom počtu pacientov.

„Najväčšou výzvou je bremeno počtu pacientov, ktorých vidíme, v porovnaní s počtom personálu schopného postarať sa o pacientov,“ uviedol Sheikewitz. „Providence odviedla skvelú prácu pri rozširovaní služieb, ale pravdepodobne sme na hranici možností.“

Dr. Jeremy Zoch, výkonný riaditeľ nemocnice, vyzval obyvateľov, aby zostali čo najviac doma, najmä cez prázdniny.

„Keď (ošetrovatelia nemocnice) zvyčajne oslavujú sviatky, robia ďalšie zmeny a pracujú v neočakávaných rolách,“ uviedol Zoch. „Zostaňte doma. Zostaňte v bezpečí a pomôžte nám znížiť šírenie, aby sme udržali krok a starali sa o komunitu tu.“

Dr. Clayton Chau, riaditeľ krajskej agentúry pre zdravotnú starostlivosť a hlavný zdravotník, povedal: „Všetci musíme vyzvať komunitu, aby teraz nesklamala našu stráž, nie keď sme tak blízko k tomu, aby sme sa dostali na druhú stranu pandémie … Práve teraz musíme ťahať za jeden povraz, ako nikdy predtým. ““

Zoch uviedol, že najnovší nárast pacientov „bol dosť neuveriteľný“.

UCI Medical Center je jedným z najmenej troch webov v okrese Orange County, ktoré začnú s výstavbou mobilnej poľnej nemocnice v dôsledku nárastu počtu prípadov koronavírusu. Annette Arreola sa hlási k relácii Today in LA v stredu 16. decembra 2020.

„Minulé leto, keď sme zaznamenali nárast v priebehu júla, sme tu mali Národnú gardu, ktorá nám pomáha … Úprimne povedané, tento nárast má o 75% viac pacientov ako posledný nárast,“ uviedol Zoch. „Má vyzval nás. “

Zoch uviedol, že postele jeho nemocnice na JIS „sú skutočne takmer plné … Máme šťastie, že máme vedľa seba deti CHOC a hovorili sme s nimi o tom, že nám v prípade potreby poskytnú priestor na použitie.“

READ  naše mozgy sa zväčšujú

Dr. Stephanie Chao, riaditeľka farmaceutických služieb v nemocnici Presbyterian Hoag Memorial Hospital v Newport Beach, uviedla, že zažila „veľký pocit úľavy, keď videla, ako sa veľké nákladné vozidlo vytiahne“, aby v stredu ráno dodalo prvé dávky vakcíny Pfizer.

„Viem, že naše oddelenie tvrdo pracuje … a berieme to každý deň a navzájom sa podporujúce,“ uviedol Chao. „Cítime, že Hoag urobil veľa tvrdej práce, aby sa pripravil na prekonanie rôznych prepätí. plány na mieste môžeme aktivovať a už sa aktivujeme, takže ako organizácia len tvrdo pracujeme a robíme všetko, čo je v našich silách … Niektoré dni bežíme len na adrenalín a dúfame, že na konci tunela bude nejaké svetlo. pracovníci, ideme ďalej, pretože to je všetko, čo môžeme urobiť. Niekedy však potrebujeme minútu, aby sme sa zhromaždili a zamysleli sa. ““

Úradníci okresného zdravotníctva obzvlášť bojujú s ubytovaním starších ľudí s demenciou, ktorí sú infikovaní a nevykazujú príznaky, uviedol Chao.

„Nemôžeme ich poslať do nemocnice … Nepotrebujú takúto úroveň starostlivosti,“ uviedol Chao na utorňajšom zasadnutí dozornej rady. „A nemôžeme ich poslať do ošetrovateľského zariadenia … a nemôžeme ich poslať do hotela. ““

Títo pacienti budú pravdepodobne ubytovaní vo vývojovom centre Fairview v Costa Mesa, ktoré by malo byť otvorené vo štvrtok. „Máme však k dispozícii iba 50 postelí,“ povedal Chau. „Vyčerpáme možnosti starostlivosti o týchto ľudí.“

Číňan bol prijatý v júli, upadol do kómy a bol na ventilátore. Vikki Vargas informoval o správach NBC4 v stredu 16. decembra 2020.

„Každú noc strácam spánok,“ povedal. „Obávam sa. … nikdy som sa za celý život tak nebál Vianoc a Nového roka … neviem si predstaviť, aké by to bolo po sviatkoch, keby ľudia neposlúchali a nedodržiavali ich. “

Najnovšie obmedzenia guvernéra by mali trvať minimálne 27. decembra, ale s nárastom počtu prípadov a pacientov „myslím, že sa z toho nedostaneme,“ uviedol Chau.

Vedúci práce Doug Chaffee uviedol, že v pondelok večer dostal od zdravotníckeho pracovníka v St. Jude Medical Center vo Fullertone textovú správu, ktorá informovala o tom, že nemocnica má „99% kapacitu“.

301 lôžok nemocnice je plných 138 pacientov s COVID-19, uviedol Chaffee.

„Jednotka intenzívnej starostlivosti je na 105% kapacity,“ uviedol. „Využívajú všetky dostupné postele. Pohotovosť má prepad … Všetky nemocnice v okrese Orange sú v rovnakej situácii. Je to strašné, takže čoskoro na parkovisku postavia stan, pravdepodobne na triedenie. Myslím, že to, čo vidíme, nie je vlna, ale tsunami. “

READ  Wisconsinská GOP potrebuje schválenie protokolu UW Systems

Z dôvodu riešenia týchto problémov vznikajú mobilné poľné nemocnice, ktoré budú umiestnené vo veľkých prívesoch a budú obsahovať plátenné stany s tvrdou podlahou a jednotkami s regulovanou teplotou, ktoré sú vybavené tečúcou vodou, toaletami, sprchami a generátormi, ako aj čističmi vzduchu.

Regionálna nemocnica Fountain Valley dostane ďalších 50 lôžok, St. Jude’s 25 postelí a UC Irvine Medical Center v Orangei 50 postelí.

Vypuknutie väzenia v kraji, ktoré začalo minulý týždeň, má teraz nakazených 627 väzňov, z toho v pondelok bolo 416 hlásených. Kraj čaká na výsledky ďalších 86 testov.

Šerif Don Barnes, ktorý v minulosti testoval iba novo objednaných chovancov, osoby prejavujúce príznaky alebo osoby vystavené infikovanej osobe, sa podľa hovorkyne rezortu Carrie Braunovej teraz pokúsi podrobiť vyšetreniu všetkých vo väzení. Väzni, ktorí majú pozitívny test, sú obmedzené na jednu bunku v izolovanom stave a všetky ďalšie vystavené osoby sú v karanténe spolu, keď čakajú na výsledky testu, uviedla.

Župa hlásila rekordný počet úmrtí a nových prípadov. Patrick Healy informoval o správach NBC4 v stredu 16. decembra 2020.

Medzitým Barnesovi nariadil sudca najvyššieho súdu v okrese Orange, aby do piatku znížil počet jeho väzníc na polovicu, čo znamená, že 1 800 väzňov môže byť prepustených do domáceho väzenia alebo na sledovanie náramkov v členkoch alebo len na slobodu.

Orgány dohľadu v grófstve jednomyseľne hlasovali pre najatie externého poradcu, ktorý by pomohol Barnesovi v právnom zápase s Americkou úniou občianskych slobôd, ktorá žalovala zníženie počtu väzňov. Dozorné orgány taktiež hlasovali o podaní žaloby na kalifornské ministerstvo opráv a rehabilitácie s cieľom vyzvať rezort, aby počas pandémie prevzal odsúdených zločincov z väzenia kraja.

Kraj sa tiež zaoberá nárastom počtu ohnísk v zariadeniach kvalifikovanej ošetrovateľskej starostlivosti a asistovanom bývaní. V utorok malo 32 kvalifikovaných ošetrovateľských zariadení dva alebo viac potvrdených prípadov COVID-19 a 36 zariadení s asistovaným životom malo dva alebo viac prípadov.

Úradníci kraja boli požiadaní, aby poskytli osobné ochranné prostriedky, viac školení alebo personálu, aby pomohli obmedziť šírenie COVID-19 v týchto zariadeniach, kde je hlavný dôvod šírenia pravdepodobne od zamestnancov, ktorí sa vírusu nakazia mimo podniku, uviedla Kim.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close