najnovšie správy

Úrady vlády vyhlasujú súťaž na tlač a distribúciu novín

Niektorí členovia koalície tiež kritizovali rozhodnutie zverejniť vládne noviny.

Úrad vlády SR (ÚV) SR v súčasnosti pracuje na otvorení verejného trhu a súťaži o tlač a distribúciu spravodajských časopisov. Povedal to pre TASR vedúci ústredia Slovenskej republiky Július Jakab. Podľa neho by sa prvé číslo novín malo uverejňovať po skončení tejto súťaže a po uzavretí zmlúv. Jakab očakáva, že súťaž bude vyhlásená koncom mája.

Vláda oznámila svoj zámer uverejniť noviny vo svojom programovom vyhlásení. V tomto dokumente sa vláda zaväzuje poskytovať občanom pravidelné informácie tým, že domácnostiam poskytuje bezplatné informačné noviny. Mali by obsahovať odpočet z činnosti rôznych ministerstiev.

Podľa Jakaba sa názov novín ešte musí určiť. Finančné prostriedky na ich tlač a distribúciu budú pochádzať z rozpočtu vlády. Bude sa rozhodovať v transparentnej súťaži, ktorá zabezpečí tlač a distribúciu novín.

Okrem opozície niekoľko koaličných poslancov kritizovalo vydanie vládnych novín. Počas diskusie o vládnom programe poslanec Miroslav Kollár vyzval vládu, aby sa vzdala ambícií vydávať vládne noviny. Poslanec Ondrej Dostál (SaS) na plenárnom zasadnutí uviedol, že za myšlienkou nevidel žiadne zlé úmysly, ale nemyslel si, že tento spôsob zvyšovania informovanosti verejnosti je dobrý.

#SpajaNasZodpovednost
Vaša podpora v týchto mimoriadne ťažkých časoch nám pomôže prekonať a zabezpečiť pandémiu
distribúcia nezávislého obsahu.

Môžete nás podporiť sumou od 0,99 €. ďakujem

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close