„Určite si zapamätám rok 2021!“: Peder Fredricson spečatí ročník ako nový šampión LGCT

• Švédsky parkúr Peter Friedrichsen získal titul LGCD 2021 po napínavom boji, ktorý trval až do záverečnej Grand Prix sezóny v sobotu večer (23. októbra).

Švédska senzácia bola nedávno korunovaná hráčom číslo jeden v Novom svete Získal zlatú medailu v olympijskom tíme A získal individuálne striebro na olympijských hrách v Tokiu, individuálny bronz na majstrovstvách Európy v parkúrovom skákaní a teraz môže k staromódnemu ročnému rekordu pridať prestížny titul šampióna Longin’s Global Champions Tour (LGCT).

Feder sa stretol s Benom Maherom v 15. a finále LGCT na štadióne X-Pionic Spear v Zamoríne na Slovensku. Dosiahnuť hetrik LGCD Championship.

Avšak v deň, keď Ben a jeho zlatý olympijský medailista dosiahli nezvyčajne vysoké skóre v kancelárii Partner Explosion W, dvojica sa vrátila domov s 12 chybami, čo poslalo plášť Petrovi a jeho tokijskému partnerovi. H&M All In. V sobotu na Veľkej cene Slovenska LGCD urobili osem chýb, ale získali dostatok bodov na to, aby skončili celkovo na prvom mieste a po prvý raz zdvihli majstrovstvá LGCD.

„To je dobré, som taká šťastná!“ Povedal Peter. „Rok 2021 si budem určite pamätať – je to úžasný rok. Mám niekoľko úžasných koní a som veľmi vďačný majiteľom, ktorí si ich nechali pre tento šampionát a získali túto celkovú cenu.“

„Víťazstvo v turnaji je jedna vec, ale víťazstvo v tomto celkovom titule dokazuje, že musíte byť lepší počas celej sezóny,“ dodal nový šampión LGCT.

Petrov tímový kolega Henrik van Eckerman bol s víťazným kráľom Edwardom, keď v sobotu večer vyhral na Slovensku veľkú cenu Langins Global Champions Tour Grand Prix po vzrušujúcom zoskoku z piatich smerov.

„Je vzrušujúci,“ povedal Henrik a vzdal hold hrdinskému kráľovi Edwardovi po jeho víťaznom kole. „Som veľmi spokojný so svojím výkonom, ale môj kôň si to zaslúži.

READ  Nemecko Rakúsko Nórsko 7 krajín zaradených do zeleného zoznamu

„Má všetko – kvalitu aj náladu a je opatrný,“ povedal Henrik a postúpil do rebríčka, aby sa v celkovom poradí umiestnil na druhom mieste za Federom, zatiaľ čo Oliver Robert bol odsunutý na tretie a Ben Maher na štvrté miesto Francúzska.

Sezóna sa končí budúci mesiac play-off Brock s veľkými peniazmi, ktoré hostí Superpohár GCL a Super Grand Prix, kde sa Ben Maher a John Whittaker uchádzajú o najvyššie ocenenia.

Nenechajte si ujsť celú správu o novom šampiónovi LGCT a oveľa viac v tomto týždennom vydaní Horse & Hound vo štvrtok 28. októbra.