Ekonomika

Úroda melónu dosahuje 120 000 – 130 000 ton

MTI – Econews

Sobota, 9. júla 2022, 13:15

Úroda melónov v Maďarsku tento rok dosiahne 120 000 až 130 000 ton, uviedlo v piatok profesijné združenie FruitVeB podľa správy štátnej spravodajskej stanice MTI.

Zber melónov sa už začal a čerstvé melóny budú čoskoro naskladnené v miestnych supermarketoch, uvádza FruitVeB.

Maďarsko vyváža melóny najmä do Česka, Poľska a na Slovensko.

Tento rok farmári pestujú melón na 2 600 hektároch a melón na 400 hektároch. Nezvyčajne teplé počasie môže mierne znížiť výnosy melónov, ale slnečné počasie sľubuje lepšiu úrodu, povedal FruitVeB.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie žurnalistického biznisu hodného toho mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Pozývame vás, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo podpory BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často budete posielať svoje príspevky.

READ  Európsky parlament schválil zákon EÚ označujúci jadrové a plynové jadro ako zelené

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close