US Downs Slovakia, 5-2; Svetoví juniori postupujú do semifinále

„Bol to dobrý zápas, a pre Slovensko je to veľmi náročný zápas,“ povedal hlavný tréner. Nate Lehman (East Greenwich, RI) „Som hrdý na to, ako sme sa cez to dostali, a prechádzame na ďalšiu úroveň.“

Spojené štáty strelili jediný gól úvodnej tretiny za stavu 10:44 v Power Play Arthur Kaliev (Staten Island, New York) Simon Latkos prešiel po spodnej časti ľavého kruhu po prihrávke Nifty no-look. Matt Boldy (Millis, Mass.), Kto bol pod bránkovou čiarou na opačnej strane. Trevor Jegros (Bedford, New York), Vedie juniorské majstrovstvá sveta IIHF 2021 v dvoch bodoch a asistenciách, K hre nakreslil aj pomôcku. Spencer Knight (Darian, Conn.) Počas tohto obdobia urobil päť zákrokov, vrátane zastavenia dobrých šancí v druhej presilovej hre Slovenska.

Spojené štáty sa v druhej tretine ujali vedenia 2: 0 za stavu 11:55 O Ryanovi Johnsonovi (Irwin, Kalifornia Z kopačky Farinachiho a potom od slovenského obrancu. S výhodou 5 na 3, Cole Cofield (Stevens Point, Wis.), Dnes večer oslavujúc svoje narodeniny, vyrazil o 16:53 dom z pravého kruhu a vyzdvihol USA 3-0. Jedinú pomoc v hre zaznamenala Zegras. Slovensko vyliezlo na palubu s 1:28, keď Modage Kaslik vystrelil domácou strelou zo správneho bodu, aby prerušil rekordnú sériu shutoutov tímu USA 218: 53. Obaja Coffeefield A Alex Turcode (Chicago, Ill.) Oddelené skoro, ale prerušené