USA a Argentína skončili silne v skupinovej fáze pred vyraďovacími kolami Svetového pohára hráčov do 20 rokov

BUENOS AIRES, Argentína (AP) – Spojené štáty zavŕšili po prvý raz perfektnú skupinovú fázu na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov.

Američania zdolali v piatok v San Juan Slovensko 2:0 na čele B-skupiny, pričom Kate Cowell skórovala pred polčasom z protiútoku a Niko Tsagiris pridal sekundu v čase zranenia. Ekvádor skončil druhý s výhrou 9:0 nad Fidži.

Po tom, čo si už zabezpečili miesto vo vyraďovacej fáze, USA pokračovali vo svojej dominantnej sérii s tromi víťazstvami z troch zápasov a bez inkasovaného gólu. Bolo to po prvý raz zo 17 zápasov, kedy tím USA skončil 3-0-0 v skupinovej fáze na MS hráčov do 20 rokov.

Americký obranca Brandon Craig doteraz odohral 270 minút a hovorí, že tímová chémia bola kľúčovým faktorom.

„Neinkasovať gól je dosť výnimočné a sme na to skutočne hrdí,“ povedal Craig. „Som veľmi hrdý na túto skupinu – (teraz) nadchádzajúce knockouty.“

USA sa v utorok predstavia s tímom o tretie miesto v skupine A, C alebo D.

„Je to vyhrať alebo ísť domov,“ povedal Craig o play off. „Takže urobme všetko pre to, aby sme vyhrali a nemusí to byť pekné.“

„Jasné, že čisté kontá sú na prvom mieste. Ak si udržíme čisté konto, vyhráme.

Slovensko stále môže postúpiť ako jeden zo štyroch najlepších tretích tímov.

Ekvádor viedol na Fidži 4:0, vrátane ortézy od Justina Cuera. V druhom polčase dvakrát skóroval aj Alan Minda a v čase zranenia dvakrát skóroval Christopher Zambrano.

Ďalšími súpermi Ekvádoru budú vicemajstri skupiny F buď Gambia, Južná Kórea alebo Honduras.

Argentína zvíťazila nad Novým Zélandom 5:0 v San Juan a zaznamenala tretie víťazstvo v rade a zaknihovala si miesto v skupine A. Pred prestávkou vsietil Ignacio Maestro Buch, Gino Infantino a Luca Romero. Brian Aguirre skóroval z uhla a Alejo Veliz strelil posledný gól v druhom polčase.

READ  Gran Turismo oslavuje začiatok natáčania fotkou zo zákulisia

Nový Zéland so štyrmi bodmi má stále šancu skončiť tretí.

Argentína, ktorá sa ako hostiteľ turnaja kvalifikovala až po tom, čo bola Indonézia koncom marca zbavená práv, bude najbližšie hrať v stredu s tímami na treťom mieste v C, D alebo E skupine.

Ázijský šampión Uzbekistan skončil v skupine druhý a postúpil výhrou 2:0 nad Guatemalou v Santiagu del Estero. Jeho ďalším súperom budú v utorok vicemajstri C-skupiny.