Hlavné správy

USA analyzujú vojenskú prehliadku v Severnej Kórei a konzultujú so spojencami

USA konzultujú so svojimi ázijskými spojencami, s ktorými analyzujú sobotu vojenská prehliadka v Severnej Kórei.

Oznámil to hovorca amerického ministerstva obrany John Supple len niekoľko hodín po tom, čo komunistický štát predstavil novú medzikontinentálnu balistickú raketu (ICBM), ktorá je údajne zatiaľ najväčšou.

Zloženie: 100% bavlna.

Informácie priniesla juhokórejská tlačová agentúra Jonhap.

„Máme správy o vojenskej prehliadke,“ povedal pre Jonhapa vláčny. „Vykonávame analýzy a konzultujeme s našimi spojencami v regióne, “ pridané.

Každá z týchto obrovských rakiet bola poháňaná 22-kolesovým dopravným prostriedkom, čo naznačuje, že je dlhšia ako všetky predchádzajúce strely s dlhým doletom.

„Táto masívna mobilná strela – pravdepodobne najväčšia takáto strela na svete – môže mať buď dlhší dolet, alebo niesť silnejší náboj,“ “ uviedol Harry Kazianis, riaditeľ kórejských štúdií na washingtonskom Inštitúte národného záujmu.

V Pjongčangu sa konala vojenská prehliadka na oslavu 75. výročia založenia vládnucej Kórejskej strany pracujúcich.

Líder Kim Čong-un na počesť výročia uviedol, že jeho krajina nikdy nebude používať zbrane „ako prostriedok preventívneho úderu“, bude však naďalej posilňovať svoj zastrašujúci zbrojný arzenál.

„Ak však nejaké sily narušia bezpečnosť nášho štátu a pokúsia sa proti nám postaviť armádu, zmobilizujem všetky naše najmocnejšie útočné kapacity a vopred ich potrestám.“ dodala Kim.
V.

V príhovore sa nehovorilo o Spojených štátoch, ktoré boli tradične hlavnou témou každého prejavu severokórejského vodcu, dodala agentúra Jonhap.

READ  FOTO Silné momenty v Bielorusku: Diplomati prišli chrániť nositeľa Nobelovej ceny, medzi nimi je aj naša

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close