Veda

USA Covid-19: Štáty teraz prijímajú ďalšie pravidlá, keď „je celá krajina ohniskom infekcie koronavírusmi“

Najmenej 45 štátov podľa univerzity Johna Hopkinsa hlásili minulý týždeň v porovnaní s predchádzajúcim týždňom viac nových infekcií.

„Máme túto búrku koronavírusov po celej krajine,“ povedala lekárka pre urgentnú medicínu Dr. Leana Wen. „Nie je to jeden alebo dva hotspoty, celá krajina je hotspotom koronavírusovej infekcie.“

Dokonca aj Wyoming je tvrdo zasiahnutý. V sobotu štát vytvoril nové rekordy týkajúce sa hospitalizácií a úmrtí v rámci Covid-19, pričom za jeden deň bolo hlásených 202 hospitalizácií a 17 nových úmrtí.

Celonárodne je viac ako 10,9 milióna ľudí v USA infikovaných koronavírusom a zomrelo viac ako 245 000 ľudí, – vrátane 1 266 nových úmrtí hlásených iba v sobotu.

A zatiaľ čo niektorí úradníci sprísňujú svoje obmedzenia, niektorí tvrdia, že zmena správania je dôležitejšia ako ukončenie činnosti.

„Nezdieľaj svoj vzduch a nerob hlúposti“

Ak by každý urobil preventívne opatrenia a prestal predpokladať, že jeho priatelia nie sú infikovaní, výsledky by mohli byť efektívnejšie ako uzamknutie, uviedol starosta Los Angeles Eric Garcetti.

„Dobrá vec na tom, kde sme teraz, je, že sme múdrejší ako v marci. Chápeme, že tento všeobecný druh uzamknutia, ktorý vtedy urobil tento trik, nemusí byť teraz najlepším spôsobom,“ uviedol.

„Nejde o to, či je obchod otvorený, alebo nie. Ide o tvoje a moje správanie. Ide o to, či si myslíme:„ Och, poznám toho človeka, takže som s ním oboznámený. Môžem sa s ním stretnúť … Tieto veci spôsobujú šírenie. ““

Ak teda ľudia nemajú radi odstávky, riešenie je jednoduché: “Zrušte teraz tieto prázdninové plány. Nezakrádajte sa v iných domácnostiach na Deň vďakyvzdania,” uviedol Garcetti.

„Mantra pre mňa sú dve veci: nezdieľaj svoj vzduch a nerob hlúposti.“

Nové štáty stanovujú nové pravidlá

Vďaka rýchlemu zrýchleniu nových infekcií sa mnohé štáty snažia potlačiť vírus novými obmedzeniami. Medzi nimi:

READ  Táto rastlina sa vyvinula tak, že sa skryla pred predátorom. Mohli by sme to byť my.

– Utah má teraz celoštátny mandát na masky

Rodina v Utahu trpí následnými úmrtiami otca a dcéry Covid-19

– Ohio prijíma prísnejšie mandáty pre masky pre podniky

– Nové Mexiko je zákaz osobných služieb pre nepodstatné podniky

– Maryland zmenšuje stravovaciu kapacitu vnútornej reštaurácie od 75% do 50%

– New York tvrdí, že väčšina barov a reštaurácií musí byť zatvorená do 22:00

– Oregon je zatváranie vnútorných reštaurácií a obmedzenie spoločenských stretnutí na najviac šesť osôb.

Národ Navajo taktiež od pondelka zavedie prísnejšie opatrenia vrátane virtuálneho učenia sa študentov a ukončenia služieb štátnej správy, ktoré nie sú nevyhnutné.

„Postupujeme čoraz bližšie k veľkej kríze verejného zdravia, v ktorej by sme potenciálne mohli vidieť, ako sa naše nemocnice zapĺňajú pacientmi,“ uviedol prezident národa Navajo Jonathan Nez. „Náš systém zdravotnej starostlivosti o národe Navajo nemôže udržať dlhodobý nárast prípadov COVID-19.“

Nemocnice sú v najhoršom bode tejto pandémie

Spomeňte si na tie pochmúrne scény z jarného a letného prílivu, keď nemocnice boli zahltené pacientmi s Covid-19?

USA stanovili v sobotu nový rekordný počet pacientov hospitalizovaných s Covid-19 – 69 455, vyplýva z projektu Covid Tracking.

Niektorým nemocniciam dochádzajú zdravotnícki pracovníci.  Čo by sa mohlo stať potom?
To je ďaleko za jarným vrcholom 59 940, 15. apríla, a letný vrchol 59 718 23. júla.
V niektorých nemocniciach je personálne obsadenie také hrozné, že bezpríznakové lekári a zdravotné sestry infikované koronavírusom môžu naďalej pracovať v jednotkách Covid-19.

„Môžete si vyrobiť viac postelí na jednotke intenzívnej starostlivosti, ale to, čo si nemôžete vyrobiť, je viac sestier na jednotke intenzívnej starostlivosti,“ uviedol profesor medicíny na univerzite Georga Washingtona Dr. Jonathan Reiner.

Fauci: Lokálne odstávky sú pravdepodobnejšie ako národné výluky

Ak dôjde k zahlteniu nemocníc pacientmi s Covid-19, miestni alebo štátni úradníci môžu nariadiť, aby boli niektoré miesta znovu zatvorené, uviedol Dr. Anthony Fauci, riaditeľ Národného ústavu pre alergie a infekčné choroby.

Fauci: Hladký prenos medzi prezidentmi je dôležitý pre verejné zdravie, „ako odovzdanie štafety v závode“

„Nebudeme mať národné uzamknutie,“ povedal Fauci.

READ  Obrovský asteroid posledná časť Zeme na Štedrý deň

„Ale myslím si, že to, čo začneme vidieť na miestnych úrovniach, či už sú to guvernéri alebo starostovia alebo ľudia na miestnej úrovni, urobíme … veľmi chirurgický typ obmedzení, ktoré sú funkčným ekvivalentom miestnej výluky.“

„Ak sa situácia skutočne zhorší, bude pravdepodobne potrebné urobiť ďalší krok, o ktorom hovoríte,“ povedal Fauci.

Chrípkové obdobie koliduje s pandémiou

Nemocnice nielen zápasia s koronavírusmi. Zaoberajú sa tiež chrípkou, ktorá spôsobila odhadom 400 000 hospitalizácií a 22 000 úmrtí v USA počas poslednej chrípkovej sezóny, podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb.
Áno, môžete mať súčasne Covid-19 a chrípku.  Tu uvádzame, čo by to mohlo urobiť s vašim telom

Chrípka aj koronavírus môžu spôsobiť veľa rovnakých symptómov, uviedol americký chirurg Jerome Adams.

Ale „jediným príznakom, na ktorý by som upozornil ľudí, ktorý skutočne odlišuje chrípku od Covidu, je strata chuti alebo čuchu,“ uviedol Adams v relácii „All things považované“ za NPR.

“Ak sa u vás vyskytne tento príznak, musíte sa ihneď obrátiť na svojho lekára a ísť a podstúpiť test Covid.”

Adams vyzval verejnosť, aby tento rok dostala chrípku, a varoval, aby si nediagnostikovala vlastnú diagnózu. Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti môže poskytnúť lepšie odpovede, aby pacienti mohli primerane reagovať na ich príznaky.

Zdá sa, že Covid sa šíri oveľa ľahšie ako chrípka, a u niektorých ľudí spôsobuje oveľa vážnejšie choroby, “uviedol.

K tejto správe prispeli Paul Vercammen, Jenn Selva, Artemis Moshtaghian a Hollie Silverman.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close