USA porazili Švédsko v OT na Worlds of Ice Hockey

Vydavateľstvo23. mája 2023, 13:53 ET2 minúty čítania

TAMPERE, Fínsko – Dylan Samberg skóroval po predĺžení, keď Spojené štáty americké porazili Švédsko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 4:3 a skupinovú fázu dokončili s perfektnou bilanciou.

Víťaz Sambergu predĺžil o 1:37 na predĺženie a USA obsadili prvé miesto v A-skupine s náskokom dvoch bodov pred Švédskom pred štvrtkovými štvrťfinálovými zápasmi.

Američania sa v tretej tretine ujali vedenia 3:1, ale Leo Karlsson strelil svoj druhý gól a Timothy Liljegren vyrovnal na 2:31 do tretiny.

Nick Bonino a Conor Garland odpovedali na úvod Carlsona gólmi v presilovej hre a Lane Hudson zvýšil výhodu na 3:1 v úniku.

V hlavnom meste Lotyšska Rige zvíťazila Kanada nad Českom 3:1 a v B-skupine obsadila druhé miesto.

Peyton Krebs dostal Kanadu do vedenia 1:0 a Tyler Myers strelil tretí gól po tom, čo v druhom vyrovnal Martin Cott. Lawson Cruz to zakončil gólom do prázdnej brány.

Kanada dopĺňa skupinu s 15 bodmi a v A-skupine hrá s obhajcom titulu Fínskom na treťom mieste.

Tretia je Česká republika s 13 bodmi.

Nemecko porazilo Francúzsko 5:0 vo svojom poslednom skupinovom zápase o postup do štvrťfinále.

Jan Peterka zaznamenal gól a asistenciu a brankár Matthias Niederberger zastavil 13 striel, keďže Nemecko skončilo štvrté v skupine A s 12 bodmi.

Nemci budú ďalej čeliť víťazovi B-skupiny Švajčiarsku.

Slovensko uchovalo štvrťfinálové nádeje výhrou 4:1 nad Nórskom v Rige. Slovensko je v B-skupine štvrté, v utorok sa spolu s Lotyšskom stretne so Švajčiarskom.