Hlavné správy

USA vyhrali svetový hokej po štvrtýkrát, keď zvíťazili nad Nórskom 2: 1

Riga, Lotyšsko (AB) – Daze Thompson mal gól a asistenciu, keď Spojené štáty vyhrali štvrtý zápas majstrovstiev sveta v hokeji a v sobotu zdolali Nórsko 2: 1.

Jake Ottinger urobil 22 zákrokov a Connor Carland skóroval. Američania sú v skupine B druhí, o bod zaostávajú za Fínskom – ktoré v úvodnom zápase zvíťazilo nad Spojenými štátmi – a majú pred sebou ešte dva zápasy. Najlepšie štyri tímy v každej skupine postupujú do štvrťfinále.

„Konečne sme vypadli, dobrá motivácia Nórska,“ uviedol Thompson. „Naše očakávanie je zlato. Neočakávaš nič menšie. Preto sme sem prišli.“

Ken Andre strelil olympijský gól Nórsku.

Fínsko zvíťazilo nad štvrtým Nemeckom 2: 1 a v polovici tretej tretiny Art Rutslinen prerušil nerozhodný výsledok.

V skupine B mal Roman Starshenko dva góly a tri asistencie pri výhre 11: 3 nad Kazachstanom v Taliansku.

Rusko a Slovensko zvíťazili v skupine A.

Sergei Tolkien zaznamenal v tretej tretine ruské víťazstvo 4: 1 nad Švajčiarskom a Julius Hudsek dosiahol 24 zásahov pri výhre Slovenska nad Dánskom 2: 0.

Libor Sulak taktiež skóroval dvakrát, v Českej republike proti Británii 2: 1.

Copyright 2021 Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento materiál nesmie byť publikovaný, vysielaný, prepisovaný alebo redistribuovaný bez súhlasu.

READ  Na Slovensku vyšli do ulíc tisíce ľudí na celoštátnych protivládnych protestoch | apríla