Hlavné správy

Útočník Hibs Mykola Kukarevič pozýva Ukrajinu do play-off o Euro 2023

Očakáva sa, že 21-ročný hráč, ktorý má zatiaľ na konte 12 zápasov a tri góly, pricestuje do Edinburghu začiatkom budúceho týždňa, aby sa stretol so svojimi novými spoluhráčmi a trénerským tímom na Easter Road.

Cukarević debutoval do 21 rokov v novembri 2020 víťazstvom 4:1 nad Maltou počas kvalifikácie na Euro 2021. Dvakrát skóroval a odohral 64 minút, po čom o štyri dni neskôr vyhral nad Severným Írskom 3:0. .

Začiatkom roka 2021 odohral tri prípravné zápasy proti Bulharsku, Uzbekistanu a Slovensku, predtým vynechal tri zápasy proti Azerbajdžanu, Uzbekistanu a Turecku pre zranenie stehennej šľachy.

Vypožičaný frontman ESTAC Troyes bol vo všetkých desiatich ukrajinských kvalifikáciách, pričom hrací čas dostal v siedmich, väčšinou ako náhradník.

Kukarević je jedným zo štyroch útočníkov v kádri spolu s Vladislavom Vanatom z Dynama Kyjev, útočníkom FC Zürich Bohtenom Viunnikom a Danilom Chiganom, ktorý hrá svoj klubový futbal za Šachtar Doneck.

Do kádra pribudol Kukarevičov bývalý spoluhráč z Ruk Ľvov Oleksii Cich.

Ukrajina čaká prvý zápas v piatok 23. septembra na Stadion Bad Dubom.

Ruslan Rotan vymenoval svoj tím na tento mesiac v dvojzápase play-off Euro 2023 proti Slovensku.

Kvôli prebiehajúcej vojne na Ukrajine sa druhý zápas odohrá na štadióne Miejski w Bielsku-Białej v Poľsku v utorok 27. septembra.

Ak Ukrajina porazí Slovensko, budúci rok v júni a júli postúpi do finále v Rumunsku a Gruzínsku.

READ  Slovensko: rozvoj obehového hospodárstva

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close