Hlavné správy

Útok školy na Slovensku: Nôž zabije jedného, ​​piatich zranil, predtým ako ho policajti zastrelili

Muž vyzbrojený nožom zaútočil vo štvrtok na školu na Slovensku, pričom jednu zabil a najmenej päť ďalších zranil.

V Spojenej škole vo Vrotkoch, 180 kilometrov severne od Bratislavy, krajina vedie deti zo škôlky na strednú školu.

Úrady tvrdia, že obeťou bol zástupca riaditeľa strednej školy. Slovenská záchranná služba uviedla, že traja dospelí a dve deti boli bez ďalších podrobností ošetrené v nemocnici v Martine.

Útočníka identifikovali ako 22-ročného muža z neďalekého mesta Martin, ktorý je údajne absolventom školy. Asi 200 metrov od školy ho policajti zastrelili.

„Rozbil sklenené dvere, aby vošiel dovnútra, zamestnanci sa ho snažili zastaviť, použil nôž, ktorý si priniesol so sebou,“ uviedol na Facebooku šéf slovenskej policajnej sily Milan Lukanský.

„Zástupcovi riaditeľa spôsobil ťažké zranenie a zranil ošetrovateľa, následne sa infiltroval do interiéru budovy, kde ťažko zranil učiteľku a potom niekoľkokrát bodol niekoľko detí,“ uviedol.

„Potom sa pokúsil o útek. Domovník sa dal na útek, aby ho chytil. Policajt ho prenasledoval, ale pokúsil sa brániť nožom, takže (policajti) ho pomocou zbraní zabili.“

Slovenská prezidentka Susanna Kaputová vyjadrila hlboký zármutok a vyjadril sústrasť príbuzným obetí a podporu zraneným, učiteľom a polícii.

Premiér Igor Madovich sa odtrhol od stretnutia v Českej republike a vydal sa na miesto udalosti, aby vyjadril „skutočnú sústrasť“ rodine obete.

„Bohužiaľ, sú medzi nami blázni a my sme nedokázali zabrániť takejto situácii,“ uviedol Madovič.

READ  Szijjardo: Maďarsko-slovenské vzťahy sú na vrchole

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close