Svet

„Už sme to videli v iných častiach Latinskej Ameriky,“ hovorí Bidenov poradca v Salvádore.

Publikovaný:

23. októbra 2021 01:59 GMT

Juan Gonzalez vyhlásil, že Spojené štáty budú mať „veľa nástrojov“ na výcvik proti nemu, ak budú v roku 2024 znovuzvolené za prezidenta, ale „vytvorenie podmienok“, aby „ľud Salvadoru mohol prosperovať“, bolo „cieľom jeho vlády“. „.

Americká vláda vyjadrila znepokojenie nad pošmyknutím salvádorského prezidenta Naíba Pukeleho, ktorý povedal, že neodstúpi.Populárny pre oslabenie demokratického systémuJuan Gonzalez, hlavný poradca severoamerického prezidenta Joea Bidena v Latinskej Amerike, o tom tento piatok uvažoval.

Zapnuté Rozhovor S tlačovou agentúrou EFE sa Gonzalez opýtal na sankcie, ktoré Bidenova administratíva zváži, ak bude Buchale v roku 2024 znovu zvolený. Toto je najvyšší súd Salvadoru po minulom 3. septembri Rozpoznať Okamžitá opätovná voľba prezidenta na druhé funkčné obdobie.

„Máme veľa nástrojov, ktoré môžeme použiť, ale naším cieľom je vytvoriť podmienky, v ktorých môžu obyvatelia Salvadoru prosperovať,“ povedal Gonzalez.

Bidenov poradca v skratke povedal: „Teraz sme videli využitie celebrít na oslabenie demokratického systému v iných častiach Latinskej Ameriky, čo nás veľmi znepokojuje.“

Podľa Gonzáleza bude vláda USA „spolupracovať s medzinárodným spoločenstvom“. Zabraňuje tomu, aby sa Salvádor stal ďalšou Venezuelou„.

Predchádzajúce prekážky

20. septembra minister zahraničných vecí USA Anthony Blinken Reklama Po kontroverznom prepustení úradníkov pred udalosťou nasledovali sankcie voči piatim sudcom Najvyššieho súdu Salvádoru po tom, čo ich zákonodarný zbor pomazal provládnou väčšinou.

Blinken tvrdí, že sudcovia „podkopávajú demokratické procesy alebo inštitúcie prijímaním priamych menovaní do zákonodarného zboru. Proces, ktorý zrejme porušil ústavu Salvadoru„.

READ  OSN tvrdí, že Rusko blokuje prístup ukrajinským zajatcom

Zákaz, ktorý Washington uvalil na týchto sudcov, zahŕňa automatickú stratu ich amerických víz na najmenej tri roky, kritizoval Bukele.

„Je jasné, že zoznam nemá nič spoločné s korupciou Je to čistá politika a zásahy menejcenných„, Odhaľuje Prezident na svojom účte na Twitteri.

Gonzalez v tejto chvíli nešpecifikoval, aké opatrenia plánuje Bidenova administratíva zaviesť v spolupráci so svojimi spojencami v medzinárodnom spoločenstve v Salvádore.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close