Svet

V Číne bolo celé 10-miliónové mesto testované za 5 dní.

Čínske úrady ukončili testovanie na koronavírusy u viac ako 10 miliónov ľudí v prístavnom meste Čching-tao. Masové testovanie, ktoré spustili začiatkom týždňa, by malo pokračovať a malo by sa týkať 11 miliónov ľudí, píše agentúra AP.

V meste na severovýchode Číny úrady potvrdili 13 prípadov, žiadny z nich však nebol súčasťou programu hromadného testovania. Prípady Qingdao sú prvé v Číne za niekoľko týždňov, ktoré neboli privezené zo zahraničia.

Foto: SITA / AP

Šírenie vírusu v meste zrejme súvisí s jednou z tamojších nemocníc. Úradníci v zdravotníctve uviedli, že infekčný klaster zrejme súvisí s „nevhodnou dezinfekciou“ v miestnosti s počítačovou tomografiou. Podľa nich nemožno vylúčiť možnosť komunitného prevodu mimo nemocnicu.

Čínske nemocnice v súčasnosti liečia 253 ľudí liekom COVID-19. Ďalších 381 ľudí je úradmi sledovaných izolovane po pozitívnych testoch alebo pre podozrenie na infekciu. Národná zdravotnícka komisia v piatok uviedla, že bolo pridaných 24 nových infekcií, všetky sú však importované.

Čína, kde sa pandémia začala vlani v decembri, zatiaľ hlásila 4 643 úmrtí na koronavírusy a celkovo ich treba potvrdiť 85 578 prípadov a deväť prípadov. Naposledy sa domáce prípady vírusu preniesli v Číne 15. augusta v meste Urumči v provincii Sin-ťiang severozápadne od krajiny. Zistili všetky neskoršie infekcie u ľudí, ktorí prišli do Číny zo zahraničia.

READ  Koronavírus ONLINE: V sobotu v roku 1985 bolo v Českej republike viac prípadov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close