Zábava

V Dugovani: Corporate sa otvára kino

12. augusta 2021

Atómová elektráreň Dugovny v Českej republike otvára svoje ročné kino drive-in v tieni chladiacich veží závodu. Každú sobotu až do augusta budú diváci chodiť na charitu, aby si užili vstupné do miestnych filmov.

Drive-In Dugovani (Obrázok: ČEZ)

Majiteľ a prevádzkovateľ závodu, ČEZ, každý rok zdvihne na parkovisku elektrárne veľkú premietaciu plochu. Filmoví diváci môžu sledovať svoje auto alebo použiť záhradné stoličky a zvuk zaisťuje rádio.

Projekcie sú ponúkané v spojení so Sadiq Brothers Cinema, ktoré ukázalo filmy, ktoré nemajú vlastné kiná, vo viac ako 80 mestách a dedinách v Cedic Republic and Slovakia. Často sa uvádza prehliadka domácich filmov, pričom každá šou sa končí českou rozprávkou.

Výťažok z dobrovoľného vstupného v Dugoani bude venovaný organizáciám podporujúcim ľudí v oblasti Hodononu postihnutej silným hurikánom, ktorý zasiahol v júni. Predtým, ako film vyjde, je možnosť navštíviť Dugovaniho vinice, ktoré sa nachádzajú v blízkosti chladiacich veží, poznamenal ČEZ.

Verejná angažovanosť

Zamestnanci Dugovani zároveň privítali stovky ľudí na prehliadke závodu na Firdause. ČEZ ponúka okrem návštevníckeho centra aj miesta pre rodiny s deťmi, vrátane jazdy na elektrickom aute a 3D prehliadky závodu. Ľudia, ktorí si chcú jadrovú elektráreň pozrieť podrobnejšie, sa môžu zúčastniť výletov do bezpečnejších oblastí, ako je napríklad použitá čerpacia stanica.

ČEZ uviedol, že 31. júla prišlo do Dugovani asi 729 návštevníkov s bezpečnosťou na blízke prehliadky závodu s „takmer 300“.

„Obecenstvo bolo vynikajúce a boli veľmi nadšení a šťastní, že môžu vidieť elektráreň naživo,“ hovorí Dana Janovsky, sprievodkyňa informačným centrom.

Recenzoval a napísal World Nuclear NewsREAD  Peter Rhodes v škótskom metre predchádza frustrácii a hrozbe preplnených domov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close