Svet

V dvoch čínskych mestách požiadali štátnych zamestnancov, aby pomohli vyložiť nepredané domy

PEKING: Niektorým čínskym štátnym úradníkom bola zverená mimoriadna zodpovednosť: pomáhať pri budovaní veľkého bytového fondu, pretože opatrný sentiment kupcov domov hrozí prehĺbením nedostatku nehnuteľností.

Čínske finančné médiá Yicai v stredu (17. augusta) informovali, že úradníci v malom meste Cixian vo východnej provincii Anhui musia predať majetok svojim priateľom a rodine.

„Štátni úradníci by mali podniknúť praktické kroky, aby zhromaždili svojich priateľov a príbuzných, aby si kúpili domy,“ citoval Yicai vládu Xixian.

Ciccián nežiada len štátnych zamestnancov, aby pomohli s predajom domov.

Podobné opatrenia prijímajú aj úrady v Shimen, malom meste v južnej provincii Hunan.

Vo videoklipe, ktorý koluje online, predstaviteľ Shimenu na veľtrhu nehnuteľností povedal: „Aj keď máte domy, verím, že účastníci, vrátane úradníkov, budú stále v popredí pri kúpe domu,“ uviedol Yicai.

Yicai uviedol, že 10 000 domov s celkovou rozlohou 980 000 metrov štvorcových je na predaj 19 developerov na veľtrhu nehnuteľností Ximen, ktorý sa otvoril v utorok, a predaj týchto domov potrvá najmenej 20 mesiacov.

Predstavitelia spoločností Sixian a Shimen okamžite nereagovali na žiadosti o komentár.

Už aj tak slabý dopyt bol minulý mesiac ďalej podkopaný nesplácaním hypoték v celej krajine, keďže developeri s nedostatkom peňazí zastavili výstavbu na nedokončených projektoch z dôvodu nedostatku likvidity alebo vážnych opatrení v súvislosti s COVID-19.

Čínske mestá a developeri ponúkli, že si vezmú ovocie a iné plodiny ako zálohu.

Oficiálne ukazovatele za júl boli pochmúrne, investície do nehnuteľností a predaje klesli a ceny sa nezmenili, hoci tento rok zaviedlo stovky stimulačných opatrení viac ako 230 miest.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close