Hlavné správy

V hlavnom meste Slovenska Jaisankar hovorí, že Európa potrebuje zmenu srdca

Indický minister zahraničných vecí S.K. Jaisankar hovorí, že Európa potrebuje zmenu srdca. Obrázok: Video YouTube cez South Asia Monitor

Indický minister zahraničných vecí Jaishankar, ktorý sa zúčastnil na GLOBSEC 2022 Bratislava Forum v Bratislave, hlavnom meste Slovenska, povedal, že Európa musí vyrásť z myslenia, že jeho problémy sú problémami sveta, ale nie problémami Európy. Uskutoční sa 2. – 4. júna 2022.

V interaktívnej relácii sa Jaisankar spýtal, prečo India obviňuje Čínu, a povedal: „Nikde inde Čína nemusí dávať príklad, ako nás zapojiť alebo nezapojiť sa s nami alebo byť s nami alebo nebyť s nami“. Nezaujatie tvrdého postoja k ruskej invázii na Ukrajinu môže viesť k situácii, že Naí Dillí bude v budúcnosti čeliť podobnej výzve zo strany Číny.

„Pokiaľ ide o spojenie, ktoré vytvárate, máme s Čínou silný vzťah a sme plne schopní ho zvládnuť,“ povedal. Ak budem mať globálne pochopenie a podporu, pomôže mi to, “povedal Jaisankar na medzinárodnej strategickej konferencii.

– reklama –

„Ale predstava, že robím transakciu – prichádzam do konfliktu, pretože mi to pomáha v konflikte dva. Svet taký nie je. Mnohé naše problémy v Číne nemajú nič spoločné s Ukrajinou a Ruskom.“

Jaishankar dostal otázku, prečo si myslí, že niekto pomôže Dillí, ak je problém s tým, že Čína nepomáha iným pre Ukrajinu.

„Európa musí niekde vyrásť z toho, že európske problémy sú svetovými problémami, ale svetové problémy nie sú európskymi. Ak ste to vy, je to vaše, a ak som to ja, je to naše.

„Dnes sa vytvára odkaz. Vzťah medzi Čínou a Indiou a dianie na Ukrajine. Čína a India sa stali skôr, ako sa niečo stalo na Ukrajine. Číňania nepotrebujú nikde inde dávať príklad, ako s nami jednať alebo nebyť s nami, byť k nám tvrdo alebo nebyť k nám tvrdí, “povedal.

Jaisankar povedal, že Európa tiež mlčí o mnohých udalostiach v Ázii.

READ  Elena Lagová: Google Doodle oslavuje 100. narodeniny slovensko-rímskeho spisovateľa a dramatika

„Napríklad, keď si zoberiem Európu, ktorá je osamelá a mlčí k mnohým veciam, ktoré sa dejú v Ázii, možno sa pýtate, prečo niekto v Ázii verí čomukoľvek v Európe,“ povedal pred elitným publikom európskych ministrov. A tvorcovia politík, strategickí myslitelia, mediálni analytici a obchodní lídri.

Jaishankar povedal, že India odsúdila vraždy v Pucha na Ukrajine a chcela, aby sa celá záležitosť vyšetrila.

„Najprv ste skreslili náš postoj, napríklad keď sa stal Pucha, odsúdili sme Pucha a vlastne sme žiadali, aby bol Pucha vyšetrený,“ povedal.

„Naša pozícia je úplne jasná, že chceme okamžité ukončenie nepriateľstva voči tomu, čo sa deje v konflikte na Ukrajine.

Premiér Narendra Modi opakovane telefonoval ukrajinskému prezidentovi Želenskému a ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi kvôli kríze a vyzval ich, aby okamžite zastavili nepriateľstvo a vrátili sa k rozhovorom.

Jaisankarove komentáre sa stretli s hlasným potleskom na sociálnych sieťach, pričom jeden netizen povedal: „On (Jaisankar) sa zapíše do histórie ako jeden z najlepších tvorcov zahraničnej politiky a vyjednávačov (sic).“

Predtým boli ocenené jeho poznámky na tlačovej konferencii vo Washingtone DC o nákupe plynu Indie od Ruska. Zdôraznil, že USA by mali venovať veľkú pozornosť svojim západným spojencom predtým, ako vyzvú Indiu na dovoz energetických zdrojov z Ruska. „Ak uvažujete o nákupe energie z Ruska, navrhujem, aby ste sa zamerali na Európu,“ povedal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close