Zábava

V Jihlave sa bude premietať dokumentárna opera Lucie Kráľovej Kabr Code

Česko/slovenský dokument-opera “Kabr Code” bude mať českú premiéru na 26. ročníku Jihlava Intl. Festival dokumentárnych filmov prebieha od 25. do 30. októbra. Film Nová Európa správy.

Film Lucie Královej sa zameriava na paradoxný život Jana Kaprina (1914-88), českého progresívneho skladateľa a významného komunistu. Litex má na starosti globálny predaj.

Riaditeľ sa o hrobe dozvedel náhodou. „Kamarát mi povedal o Kabrovom starom byte v Prahe. Požiadal ma o digitalizáciu jeho obrázkov a postupne som ho spoznával. „Jeho obrazy sú fascinujúce, pretože vyzerajú ako malé fantasy maľby,“ vysvetlila Kráľová vo vyhlásení.

Podtitul filmu je „life is a mix“, keďže Khabar zložil nielen svoju hudbu, ale aj svoj život. Napísal vlastný príbeh, ktorý sfilmoval. Dokument sprevádza jeho nemé filmy s jeho hudbou.

„Pýtal som sa sám seba, ako môžem rozprávať o jeho živote pomocou novej perspektívy. Nechcel som nakrútiť historický film s uzavretým posolstvom. Chcel som sa opýtať, čo je na Kapre dnes ešte dôležité. Inšpiroval som sa českou operou režiséra Jiřího Adamka, ktorý nevytvoril klasickú operu, ale operu novovytvorenú. Opernými princípmi sa zaoberá súčasnými problémami tak, aby oslovil aj mladšie publikum,“ povedala Kráľová.

Film je česko-slovenskou koprodukciou v produkcii DOCUfilm ​​​​Praha a Mindset Pictures v spolupráci s Českou televíziou, Viral Films a Magiclab.

Projekt podporuje Český filmový fond sumou 40 890 eur (1 mil. Kč), Juhomoravský filmový fond sumou 12 267 eur (300 000 Kč) a Slovenský Audiovizuálny fond sumou 30 000 eur. Rozpočet je približne 170 000 eur (4,193 milióna Kč), uviedla pre FNE producentka Andrea Schafer z Mindset Pictures.


S láskavým dovolením FNE

Projekt bol víťazom IMZ Avant Premiere pitch a zúčastnil sa aj ParisDoc Cinereél a rozpracovaného bočného panela na dok.incubator.

„Copper Code“ mal svoju medzinárodnú premiéru v kategórii Burning Lights na Vision to Reel v apríli. Premiéru mal aj v hlavnej súťaži na Filmfest Munzen v júni a získal cenu za najlepší film na Talkmusic Krakow.

Tento článok je publikovaný v spojení s online spravodajskou službou Film Nová EurópaZahŕňa novinky z filmového a televízneho priemyslu z celej strednej a východnej Európy.

READ  Vieme o epickom natáčaní Ridleyho Scotta v Oxfordshire

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close