V kvalifikačnom kole vedú slovenské Chorvátsko a Rusko

Chorvátsky stredopoliar Luka Modrič skóroval z priameho kopu na 2:2 so Slovenskom, keď Rusko postúpilo v pondelok v kvalifikácii majstrovstiev sveta do čela H-skupiny v Európe.

Pokles bodov znamená, že Chorvátsko, vicemajster sveta 2018, sa bude musieť automaticky kvalifikovať na budúcoročné majstrovstvá sveta v Katare a budúci mesiac vyhrať proti Rusku. Žiadny tím nemôže skončiť nižšie ako na druhom mieste, čím si zabezpečí aspoň jedno miesto v play-off.

Slovensko potrebovalo na udržanie kvalifikačnej nádeje proti Chorvátsku víťazstvo a v 20. minúte hlavičkoval Ivan Schronz, no o päť minút po odvrátenom Modričovom centri hlavičkoval domov Andrej Kramarič, ktorý Chorvátsko podržalo.

Slovensko sa krátko pred prestávkou opäť pohlo dopredu, keď krídelník Lucas Haraslin dostal dostatok času, aby prehodil loptu cez nohy brankára Dominica Livakoviča.

Keď sa po sérii faulov Grammara pre Chorvátsko skončil čas, Modrič zahral priamy kop cez slovenský múr v 71. minúte. Bol to jeho prvý gól od majstrovstiev Európy a prišiel tri dni po tom, čo nepremenil penaltu proti Cypru.

Keď sa viacerí hráči naťahovali o loptu v šestnástke Slippery, Nicola Vlasic si myslel, že dá Chorvátsku všetky tri body, keď lopta pri odraze skončila. Obranca Martin Kozelník spadol z lopty a Vlasic ju trafil, ale rozhodca povedal, že predtým bol v ofsajde, keď hráči po dlhom hodnotení VAR čakali na výkop.

Chorvátsko a Rusko boli na čele kvalifikačného kola H-skupiny, ale v dvoch zápasoch si vybojovali dva body po tom, čo Rusi zdolali svojho hlavného rivala Slovinsko 2:1. Najvyšší gól obrancu Georgie Dijkia.

Igor Divev priviedol Rusko do vedenia v 28. presilovke, keď Djikovič skákal nad hlavou na vzdialenú žrď, keď zostal v rohu neoznačený.

READ  Sieť NHL by mala vysielať všetky zápasy majstrovstiev sveta juniorov 2021

Josep Iľjič udržal priebeh zápasu, keď skóroval za Slovinsko a ukončil štyri góly, ktoré tréner Ruska Valerie Corbin nedotkol. Slovinsko pokračovalo v tlaku aj v druhom polčase, no nedokázalo nájsť rovnováhu a nedokázalo sa kvalifikovať.

Malta skórovala v 98. minúte na 2:2 s Cyprom.

(Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento príbeh bol automaticky vytvorený zo syndikovaného informačného kanála; iba obrázok a názov mohli byť prepracované webom www.republicworld.com)