šport

V motivácii tínedžerov je Slovensko na čele Talianska

Taliani sa v prvých 10 minútach snažili dorovnať postup Slovákom, usilovne kontrolovali a získavali svoj podiel. Ale o 10:31 bola horná línia Slovenska prerušená, keď Tatar a Slafkowski skočili do šťavnatého odrazu od Christopha Bernarda a zahrali to golfom.

Slovenskí fanúšikovia, ktorí boli dovtedy trochu zdržanliví, skandovali „Slovensko!“ Zvýšili vysoký hlas.

Slovensko naberá tempo. Bernard sa presadil, keď bekhend 30-ročného útočníka Slovana Bratislava neuhryzol do konca prvých päť minút a brejk Samuela Dakáka.

Do úvodného framu zostávalo šesť sekúnd a Sýkora zvýšil na 2:0. Slafkowski našiel piešťanského rodáka, ktorý križoval ľavý kruh vhadzovania, a mal čas a priestor nájsť zinger, ktorý prekonal Bernarda cez rukavicu. Sýkorov úsmev bol v klietke široký kilometer.

„Sme mladý tím,“ povedal Liška. „Každou zmenou sme lepší a skúsenejší.“

Strely dostali Slovensko do vedenia 15:6 po 20 minútach a toto skóre je spravodlivou ukážkou toho, ako sa zmenila dynamika.

Blízko dvojminútovej bezgólovej druhej tretiny nebolo šťastie v ofenzíve na strane Talianska. Obranca Daniel Montenudo vybičoval cestu cez pravú žrď Husku a asistent kapitána Alex Betton sa vrhol do vody, aby sa pokúsil pretlačiť odrazenú loptu za brankárovu pravú podložku, ale bez kociek.

Slovensko premárnilo dve presilové príležitosti Talianska v strednom kádri.

V čase 4:09 tretej tretiny sa Azzurri prebili s mužskou výhodou. Trivellado, šikovne kŕmené Simonom Costnerom, od polovice bodu spustilo stúpajúcu jednorazovku a zarevalo spokojnosťou, keď nafúklo laná.

Tesne po siedmej minúte v tretej tretine sa Sýkora dostal do čudnej potýčky s de Bernom. V režime blokovania striel sa Sýkora dostal do rukavíc pri strele De Bernu zvnútra modrej čiary a De Berna potom krížne prekontroloval 178 cm a 78 kg tínedžera, ktorý sa otočil na ľade. Pôvodne to malo byť veľké, no po kontrole predstavenia sa hra skrátila na dve minúty.

READ  Brady padá do druhej prekážky

Po troch sekundách do konca mužskej výhody Tamasy zvýšil vedenie Slovenska na 3:1 na 9:14. Bernard zastavil úvodnú strelu Roberta Landosiho a dorážku Michala Ivana, no nedokázal zabrániť tomu, aby 24-ročný útočník HC 05 Banská Bystrica zasunul puk do siete.

„Aj keď sme nevyhrali každý zápas, náš tímový duch bol skvelý,“ povedal Slafkowski. „Vždy sme sa vrátili a hrali sme silní.“

Taliani poslali Bernarda do predĺženia, do konca zostávalo dve a pol minúty.

De Berna nasadil optimistický tón: „Byť v poslednom zápase bude výhodou. Teraz sme počas turnaja odohrali šesť zápasov, myslím si, že každý je vyrovnaný a pozná svoje miesto v tíme. Vieme, čo chceme. Bude byť pre nás veľkým.“

Taliansko teraz prehralo všetkých sedem zápasov na majstrovstvách sveta proti Slovensku, od roku 1997. Taliani získali bod vo svojom predchádzajúcom súboji, po predĺžení 3:2 v Kolíne nad Rýnom 6. mája 2017. Peter Čerešňák skóroval OT. Víťaz Slovenska.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close