svet

V Nemecku sa reprodukčný počet koronavírusov prudko zvýšil, výrazne nad kritickú hodnotu

V Nemecku počet chovných zvierat prudko vzrástol, čo naznačuje, koľko ľudí je v priemere infikovaných jednou infikovanou osobou.

Podľa Inštitútu Roberta Kocha (RKI) dnes dosiahla hodnotu 2,88, keď v sobotu bolo 1,79.

Je teda vysoko nad kritickou hodnotou jednej, ktorá predstavuje dôležité štádium, že sa infekcia dlhodobo šíri alebo naopak ustupuje.

Podľa štatistík RKI bolo za posledných 24 hodín zaznamenaných 687 nových prípadov infekcie koronavírusmi, čím sa celkový počet infekcií zvýšil na 189 822.

Výrazný nárast v porovnaní s piatkom

Celkový počet obetí je 8882. Ústav nešpecifikoval, prečo sa toto číslo od soboty znížilo o jednu smrť.

RKI odhaduje, že v Nemecku je už 174 900 pacientov, ktorí sa zotavili z liečby Covid-19.

Počet reprodukcií na základe údajov za týždeň a pol sa od piatku, keď to bolo 1,06, prudko zvýšil.

Súčasná hodnota 2,88 znamená, že infikovaná osoba štatisticky infikuje takmer troch ďalších ľudí.

Problémy na bitúnkoch

V posledných týždňoch bolo Nemecko sužované prítomnosťou koronavírusov v mnohých závodoch na spracovanie mäsa. Dodnes hygienici zaregistrovali 1 331 infikovaných ľudí na bitúnkoch Tönnies v Rheda-Wiedenbrück, jednom z najdôležitejších v Nemecku.

Všetci zamestnanci a ich rodinní príslušníci vrátane vedenia spoločnosti sú v karanténe, celkom sedem tisíc ľudí. Podnik zostane zatvorený najmenej dva týždne.

Hromadné testovanie v Tönnies sa dnes skončilo a vykonalo sa celkom 6 139 testov.

Bolo 4568 negatívov. „Počas testov sa zistilo, že počet pozitívnych prípadov mimo závodu na spracovanie mäsa je oveľa nižší ako v tomto zariadení,“vyhlásení predstavitelia okresu Gütersloh v spolkovom štáte Severné Porýnie-Vestfálsko, kde sa nachádza bitúnok.”

Kritika neuspokojivých pracovných podmienok

Úrady zatvorili všetky školy a škôlky v celom okrese, aby šírili túto chorobu. Federálny kabinet sa dnes z dôvodu nového epicentra choroby stretne na mimoriadnom zasadaní.

Spoločnosť a celé priemyselné odvetvie sú kritizované za neuspokojivé pracovné podmienky pre zahraničných pracovníkov, ktorí žijú v stiesnených priestoroch v spoločných internátoch.

Ďalšou miestnou epidémiou je obytný komplex v Göttingene v Dolnom Sasku, kde bolo 120 ľudí infikovaných koronavírusom. Úrady preto nariadili týždennú karanténu s 700 obyvateľmi.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close