šport

V novembri sa v Prahe uskutoční finále Pohára Billyho Jeana Kinga

Celkový pohľad na trofej Fed Cupu sa ukázal počas recepcie 12. novembra 2019 v Elyzejskom prezidentskom paláci v Paríži vo Francúzsku. Via Ludovic Marine / Pool REUTERS

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na reuters.com

27. augusta (TASR) – Tohtoročné finále Pohára Billyho Jeana Kinga sa uskutoční začiatkom novembra v Heart Courts v Brooku, informovalo v piatok predstavenstvo Medzinárodnej tenisovej federácie (IDF).

Turnaj 12-členných ženských družstiev, predtým známy ako Fed Cup, sa mal pôvodne konať v Budapešti v Maďarsku v apríli minulého roka, ale kvôli epidémii Kovit-19 bol dvakrát odložený.

ITF, riadiaci orgán pre Davisov pohár mužov, hľadala novú hostiteľskú krajinu po tom, čo sa Maďarský tenisový zväz v apríli stiahol s tým, že z bezpečnostných dôvodov nie je možné uskutočniť finále.

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na reuters.com

Finále sa bude konať v O2 Aréne v Prahe od 1. do 6. novembra.

„Som veľmi rád, že Český tenisový zväz (CTA) môže ponúknuť riešenie, keď prezident ITF David Hogerti tento rok hľadá nového hostiteľa,“ uviedol vo vyhlásení prezident ČTA Ivo Kaderka.

Budapešť bola vyhlásená za hostiteľa v roku 2019, keď bol Fed Cup reštrukturalizovaný na tenisový formát Svetového pohára, pričom o titul za týždeň bojovalo 12 krajín.

Minulý rok bol premenovaný na Billy Jean King’s Cup na pamiatku 12-násobného amerického grandslamového šampióna a priekopníka ženského tenisu, ktorý bol súčasťou tímu, ktorý v roku 1963 vyhral úvodný Fed Cup v Londýne.

„Je mi cťou reprezentovať tento historický turnaj a rád by som poďakoval ITF a Českej republike za to, že urobili všetko, čo je v ich silách, aby usporiadali tohtoročné majstrovstvá sveta žien v tenise v náročnom prostredí,“ povedal King.

READ  Fehervari tvrdý tréning už druhý rok s kapitálom

ITF oznámila, že Kanada, najvyššie postavená krajina v play-off v apríli tohto roku, postúpi do A-skupiny po predchádzajúcom finále Pohára Billyho Jeana Kinga.

Medzi súťažiacich patrí Francúzsko, Rusko, Austrália, Bielorusko, Belgicko, Spojené štáty americké, Španielsko, Slovensko, Česká republika, Nemecko a Švajčiarsko.

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na reuters.com

vyhlásenie Sudipta Gangulyho v Bombaji; Strih Ken Ferris

Naše štandardy: Thomson Reuters Trust Principles.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close