svet

V obývanej oblasti Pakistanu havarovalo lietadlo. Aspoň jedna osoba zázračne prežila

Dopravné lietadlo Airbus A320 s viac ako 100 cestujúcimi na palube havarovalo v piatok v obývanej oblasti neďaleko pakistanského mesta Karáči.

Mnoho z nich zomrelo, ale podľa najnovších správ agentúry prežila katastrofa najmenej jedna osoba.

Lietadlo pakistanskej spoločnosti PIA vzlietlo o 1 popoludní miestneho času (o 10:00 SEČ) z Lahore na severe krajiny a muselo pristáť v Karáči za menej ako dve hodiny.

Spočiatku bol počet ľudí na palube rôzny – napríklad starosta Karáči povedal, že na palube bolo 107 osôb. Neskôr však agentúra Reuters napísala asi 99 odkazov na úrady, zatiaľ čo agentúra AP napísala asi 98 ľudí.

Starosta mesta Karáči Vasim Achtar pôvodne oznámil, že katastrofu neprežil nikto, ale podľa miestnych televíznych správ prežili traja ľudia v prvom rade. Zábery tiež ukazujú muža na nosidlách, ktorý bol neskôr identifikovaný ako Zafar Masuda, píše AP.

Regionálne úrady potvrdili, že Zafar Masuda, riaditeľ banky Pandžáb, zázrakom prežil nehodu. Hovorí sa o ňom, že hovoril s premiérom provincie Sindh, ktorý sa zaujímal o jeho stav.

Trosky Pakistan International Airlines (PIA) sa vysielali v národnej televízii. Lietadlo havarovalo tesne pred pristátím. Podľa pakistanského leteckého úradu pilot vyslal núdzový signál o tom, že jeden z motorov zlyhal a pred nárazom urobil dva alebo tri pokusy o pristátie.

Pri nehode lietadlo poškodilo mnoho domov. Obývaná oblasť medzinárodného letiska Jinnah, známa ako Model Colony, je slum. V mieste nehody prebiehajú záchranné operácie.

Sanitky a záchranári odišli a armáda vyslala jednotku rýchleho nasadenia. Obrázky vysielané na Geo TV ukazujú veľa ľudí v blízkosti miesta havárie. Sanitky sa museli medzi nimi prepracovať.

Armáda tiež vyslala vrtuľník, aby vyhodnotila škody a na účely záchranných operácií. Ministerstvo zdravotníctva vyhlásilo mimoriadny stav vo viacerých nemocniciach.

K incidentu došlo len niekoľko dní po obnovení obchodných letov v Pakistane.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close