svet

V Pakistane havarovalo v obývanej oblasti lietadlo viac ako 100 ľudí a zasiahlo mnoho domov

Dopravné lietadlo Airbus A320 s viac ako 100 cestujúcimi na palube havarovalo v piatok v obývanej oblasti neďaleko pakistanského mesta Karáči. Žiadny zo 107 ľudí na palube neprežil, uviedol podľa AP starosta Karáči.

Trosky Pakistan International Airlines (PIA) sa vysielali v národnej televízii. Lietadlo havarovalo tesne pred pristátím. Podľa pakistanského leteckého úradu pilot vyslal núdzový signál o tom, že jeden z motorov zlyhal a pred nárazom urobil dva alebo tri pokusy o pristátie.

Podľa hovorcu miestneho leteckého úradu bolo na palube 99 cestujúcich a osem členov posádky. Stroj smeroval do Karáčí z východného pakistanského mesta Lahore.

Pri nehode lietadlo poškodilo mnoho domov. Obývaná oblasť medzinárodného letiska Jinnah, známa ako Model Colony, je slum. V mieste nehody prebiehajú záchranné operácie.

Sanitky a záchranári odišli a armáda vyslala jednotku rýchleho nasadenia. Obrázky vysielané na Geo TV ukazujú veľa ľudí v blízkosti miesta havárie. Sanitky sa museli medzi nimi prepracovať.

Armáda tiež vyslala vrtuľník, aby vyhodnotila škody a na účely záchranných operácií. Ministerstvo zdravotníctva vyhlásilo mimoriadny stav vo viacerých nemocniciach.

K incidentu došlo len niekoľko dní po obnovení obchodných letov v Pakistane.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close