Svet

V pondelok bude oblačno, miestami sa očakáva sneženie – počasie

V pondelok ráno bude v Lotyšsku obloha prevažne zamračená, na mnohých miestach hmla, dážď alebo málo snehu.

Podľa údajov Lotyšského centra pre životné prostredie, geografiu a meteorológiu malo posledný deň Gemgale silné sneženie – v Stalgene a Doble bolo päť centimetrov silné so snehovou pokrývkou.

V niektorých častiach krajiny nie je sneh, ale na observatóriách v Kurzem je najsilnejšia hmla deväť centimetrov v Saltase, 14 centimetrov v Gemcal-Doble, 16 centimetrov vo Witzim-Aluksne, 16 centimetrov v Latkeli a 22 centimetrov v Dakte.

Fúka mierny juhovýchodný vietor. Teplota vzduchu 0 .. + 3 stupne. Cesty sú na mnohých miestach šmykľavé.

Zamračené počasie v Rige, južný vietor päť metrov za sekundu, teplota vzduchu +1 stupeň.

Maximálna teplota vzduchu v krajine bola v nedeľu +1 .. + 4 stupne.

Najvyššia teplota vzduchu v Európe 24. januára bola na juhovýchodnom pobreží Španielska +23 stupňov. Najnižšia teplota na horách v Nórsku bola v noci na pondelok -32 stupňov.

V pondelok ráno SJSC informovala, že je ťažké jazdiť po hlavných a regionálnych cestách v krajine so snehom a námrazou vo všetkých častiach Lotyšska.

Sneh a šmykľavé úseky cesty sú čistené a postriekané protišmykovými materiálmi. 177 jednotiek zimného servisného vybavenia SJSC „Lotyšská údržba ciest“ je zapojených do prác na údržbe ciest.

Podmienky jazdy sú ťažké na hlavných štátnych cestách na úseku Tallinn Highway v Berkeley-Ainashi, úseku Witzeem Highway v Riga-Smildin Turn, na úseku Valmera Highway v časti Riga-Strain a obchvate Riga (A4) a (A5) po celú cestu.

Diaľničný úsek Doug Cowboys Riga – Bavias a Negel – Izwalta, diaľničný úsek Pasca z Dimscolns do Grantelu, diaľničný úsek Zelgawa Zelga – Eleja, diaľničný úsek Lipaja, z Kalnjimsu do Lipilje – ako aj cesta do Lipaja – Rupa V úseku Spossy – Medumi cez obchvat oblasti Doug Cowboys a na ceste až do Denoy – Cogniz.

Po regionálnych cestách po celej krajine je ťažké jazdiť okrem Kozis, Gulbeen, Lutsa a Rasekne.

Za takýchto poveternostných podmienok sa odporúča motoristom udržiavať pred vozidlom veľkú vzdialenosť a nerobiť rýchle manévre, ako aj zvoliť rýchlosť vhodnú pre jazdné podmienky a povrch vozovky.

Klzké úseky verejných komunikácií je možné oznámiť zavolaním na 24-hodinovú bezplatnú informačnú linku 80005555.

READ  Koronavírus: Odborníci v Českej republike odporúčajú, aby boli opatrenia platné ďalšie 2 - 3 týždne

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close