Hlavné správy

V roku 2021 epidémia ovládla vyhľadávanie Google na Slovensku

V kategórii zahraničných osobností bola veľmi žiadaná slovenská Lady Gaga.

Veľkosť písma:A|A+

Prvé tri fázy vyhľadávania Google sú často výrazy spojené s epidemiológiou a domácim vzdelávaním. Väčšina Slovákov zadáva do Googlu slová korona.gov.sk, Edupage a Bezkriedy.

Prvý spomínaný web je vládny portál pre aktuálne štatistiky, ako aj príslušné opatrenia a registračný formulár na očkovanie či testovanie. Posledné dve webové stránky sú prepojené so školami.

PR manažérka Googlu pre Českú republiku a Slovensko Alžbeta Houzarová vysvetlila, že „v priebehu roka boli aplikácie a webové stránky pre študentov a študentov nápomocné pri zatvorení škôl a slúžili ako komunikačné nástroje pre učiteľov, študentov a rodičov.“

Prvých desať slovných spojení obsahuje sčítanie, kravské automaty, vakcínu, názov očkovacej lotérie a systém Ihranika.

Populárne úlohy o pápežovi Františkovi

Vo veľmi žiadanej kategórii slovenských osobností dominovali športovci. Slovenská skiperka Petra Vlová, ktorá vyhrala Svetový pohár v alpskom lyžovaní v sezóne 2020/2021, získala prvé miesto. Druhé miesto obsadila influencerka Jusanna Blaková a tretie miesto bývalý hokejista Boris Valapic. Cyklista Peter Sagan skončil ôsmy a golfový a strieborný medailista Rory Chapatini z olympiády piaty. Štvrtý je premiér Eduard Heger a šiesty minister financií Igor Matovič.

Zo zahraničných osobností tí na Slovensku často vyhľadávali speváčku Lady Gaga, herca Aleca Baldwina či pápeža Františka.

V kategórii domácich a svetových podujatí Slováci viac vyhľadávali sčítanie ľudu, nasledovala očkovacia lotéria a referendum, pápež na Slovensku a v Afganistane.

Vo vyhľadávacích frázach začínajúcich na „ako“ dominovalo vyhľadávanie „ako získať kovbojský preukaz“, „ako si upliesť košeľu“ (veľkonočná tradícia), „ako dlho platí antigénový test“ a „ako sa zaregistrovať na vakcína“. “A“ Ako sa zaregistrovať na očkovaciu kampaň “.

Sladké a slané jedlá

V kategórii Filmy ľudia viac vyhľadávali Black Widow, Eternals, Doon, Snami Nesnami (slovensko-česká verzia talianskeho filmu Perfetti Sconzoiti) a Venom 2.

READ  Ženy, Futsal, EURO, predkolo: Belgicko, Slovensko | Euro futsalu žien UEFA

Zo slaných jedál sa najviac uprednostňuje dusená zelenina (nazývaná Lego) s vajíčkami a klobásou, po nej rizoto a pizza. Z dezertov dominuje šiška (zákusok, ktorý sa považuje za slovenskú obdobu obyčajnej šišky), tiramisu a pletený sladký chlieb vianočka.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close