Hlavné správy

V Spojených štátoch zaznamenali prvýkrát viac

Prvýkrát v USA je zaznamenaných viac ako 90 000 nových prípadov koronavírusových infekcií denne. V krajine s približne 330 miliónmi obyvateľov už testy odhalili 8,9 milióna pozitívnych, pričom viac ako 228 000 ľudí bolo mŕtvych.

Boj proti šíreniu koronavírusov je jednou z hlavných tém nadchádzajúcich prezidentských volieb v USA.

Demokratický kandidát Joe Biden dlhodobo kritizuje súčasného prezidenta Donalda Trumpa, ktorý podľa neho nedokázal bojovať proti pandémii. Biden tiež zopakoval kritiku na štvrtkovom stretnutí vo floridskej Tampe, ktoré je kľúčové pre volebné víťazstvo.

Trump vo štvrtok vystúpil aj v Tampe pred Bidenom. Podľa demokratického kandidáta sa na prezidentskom podujatí nedodržali základné opatrenia, išlo o ďalšiu „superprenosovú udalosť“.

„Šíri viac než len vírus, šíri nejednotu a nezhody,“ dodal jeho demokratický vyzývateľ k šéfovi republikánov v Bielom dome. Na stretnutí Biden v Tampe mohli ľudia prísť iba na autách, z ktorých počuli jeho slová. Asi mali závoj na ústach a nose.

USA sú najviac postihnutou krajinou na svete, pokiaľ ide o úmrtia a infekcie. Koronavírusy nakazilo celkovo 44,9 milióna ľudí na svete. Pri použití covid-19 zahynulo 1,179 milióna. (čtk)

READ  Veľvyslanec USA v Humennom sa zaujímal o rozvoj regiónu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close