Veda

V tejto experimentálnej štúdii s liekmi na rakovinu každý pacient videl, ako rakovina zmizne, hovoria výskumníci

Malá klinická štúdia, ktorú uskutočnilo centrum pre rakovinu Memorial Sloan Kettering, zistila, že u každého jedného pacienta s rakovinou konečníka, ktorý dostal experimentálnu imunoterapiu, došlo k relapsu rakoviny.

Jeden účastník, Sasha Roth, sa pripravoval na cestu na Manhattan na týždne radiačnej terapie, keď sa dostavili výsledky. Memorial Sloan Catering Povedal. Vtedy jej lekári oznámili dobrú správu: Teraz je bez rakoviny.

„Povedal som to svojej rodine,“ povedal Roth New York Times, „Neveril mi.“

Tieto pozoruhodné výsledky budú viditeľné v 14 pacientov randiť. Štúdiu zverejnili v nedeľu v New England Journal of Medicine, Všetci pacienti mali lokálne pokročilé štádium rakoviny konečníka, vzácnu mutáciu tzv nedostatok opravy nesúladu (MMRD).

Dostal šesť mesiacov liečby imunoterapeutickým liekom s názvom dostarlimumab od farmaceutickej spoločnosti GlaxoSmithKline, ktorá pomohla financovať výskum. Rakovina zmizla v každom z nich – nebola zistená fyzickým vyšetrením, endoskopiou, PET skenom alebo MRI skenom, uviedli vedci.

msk-cerec-220511-417-rt-1200x800.png
Štyria ľudia, ktorí boli úspešne liečení na rakovinu konečníka v klinickej štúdii v Memorial Sloan Kettering, sa pripojili k dvom hlavným výskumníkom štúdie.

Memorial Sloan Catering


Liek stojí asi 11 000 dolárov za dávku, The Times správy, Každému pacientovi sa podával každé tri týždne počas šiestich mesiacov a funguje tak, že odhaľuje rakovinové bunky, takže ich imunitný systém dokáže rozpoznať a zničiť.

„Táto nová liečba je typom imunoterapie, liečby, ktorá blokuje signál „nezjedz ma“ na rakovinových bunkách a umožňuje imunitnému systému, aby ich eliminoval,“ vysvetľuje medicínsky prispievateľ CBS News Dr. David Agus.

„Liečba sa zameriava na podtyp rakoviny konečníka, pri ktorom nefunguje systém opravy DNA. Keď tento systém nefunguje, v proteínoch je viac chýb a imunitný systém ich rozpozná a zabije rakovinové bunky.“

Po šiestich a viac mesiacoch sledovania pacienti nevykazovali žiadne známky rakoviny – bez potreby štandardnej liečby chirurgia, ožarovania a chemoterapie – a rakovina sa u žiadneho z pacientov nevrátila, čo je teraz rakovina. zadarmo na obdobie 6 až 25 mesiacov po skončení skúšobného obdobia.

„Je prekvapujúce, takmer neslýchané, ako každý pacient reaguje na liek v klinickom skúšaní,“ povedal Agus a dodal, že „hovorí o úlohe individuálneho lieku – čo je skôr liečba než špecifická.“ identifikácia podtypu rakoviny na liečbu. Všetky rakoviny sú rovnaké.“

Ďalším prekvapením štúdie bolo, že u žiadneho z pacientov sa nevyskytli vážne vedľajšie účinky.

„Operácia a ožarovanie majú trvalé účinky na plodnosť, sexuálne zdravie, funkciu čriev a močového mechúra,“ hovorí Dr. Povedala to v MSK lekárska onkologička a hlavná výskumníčka v štúdii Andrea Čersek Nové vydanie, „Dôsledky pre kvalitu života sú podstatné, najmä v tých, kde by štandardná liečba ovplyvnila pôrodnú schopnosť dieťaťa. S rastúcim výskytom rakoviny konečníka u mladých dospelých by tento prístup mohol mať veľký vplyv.“

„Je to neuveriteľne obohacujúce,“ povedal Čerček, „dostávať tieto šťastné slzy a šťastné e-maily od pacientov v tejto štúdii, ktorí dokončia liečbu a cítia sa ako: ‚Ó môj bože, musím robiť všetky svoje normálne telesné funkcie. Bál som sa, že by som mohol prehrať kvôli ožarovaniu alebo operácii.“

Výskumníci súhlasia s tým, že test je teraz potrebné zopakovať v oveľa väčšej štúdii a poznamenávajú, že menšia štúdia sa zamerala iba na pacientov, ktorých nádory mali vzácny genetický podpis. Ale hovoria, že vidieť úplnú remisiu u 100% testovaných pacientov je veľmi sľubným skorým znakom.

Dr. Hanna K. z Lineberger Comprehensive Cancer Center University of North Carolina. Sanoff, ktorý sa na štúdii nezúčastnil, uviedol, že zatiaľ nie je jasné, či sa pacienti zotavili.

Dr Sanoff napísal: „Málo sa vie o dĺžke času potrebného na zistenie, či sa klinická úplná odpoveď na dosterlimumab rovná liečbe.“ redakcia s papierom.

Dodala však, že „tieto výsledky sú dôvodom na veľký optimizmus.“

Očakáva sa, že do štúdie bude zapojených asi 30 pacientov, čo poskytne úplnejší obraz o tom, ako bezpečný a účinný je dostarlimab v tejto skupine.

„Zatiaľ čo na posúdenie trvania odpovede je potrebné dlhšie sledovanie, táto MMRD je zmenou praxe pre pacientov s lokálne pokročilým karcinómom konečníka.“ Povedal Štúdia Dr. Luis Diaz Jr., vedúci oddelenia onkológie pevných nádorov v MSK.

READ  Astronómovia spozorovali bieleho trpaslíka, ktorý je taký masívny, že by sa mohol zrútiť

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close