Veda

V Texase je zaočkovanosť proti Covid-19 relatívne vysoká, ale napriek množiacim sa prípadom stále bojuje o streľbu do náručia

„Chcem dať svoj život opäť dohromady,“ povedala pre CNN Camilla, ktorá čoskoro začne chodiť do ôsmej triedy. Chce ísť na verejnosť bez masky, hovorí. Chce ísť na rodinné prázdniny a osobne ísť bezpečne do školy s tým, že bojuje s dištančným vzdelávaním. „A tiež chcem byť v bezpečí.“

Camilla bola očkovaná na mieste, ktoré zriadilo Austin Public Health v Del Valle v Texase na okraji hlavného mesta, v spolupráci s neziskovou organizáciou Amnicpet, ktorá poskytuje bežnú zdravotnú starostlivosť pre psov. Úradníci tam hľadali ľudí ako Camilla, ktorá nie je očkovaná, ale je ochotná to zmeniť.

Keďže sa očkovanie spomaľuje, Austin sa snaží dostať viac rán do náručia a venuje personál miestam po celom meste – veterinárne kliniky, kostoly, centrá pre rekreáciu, stavby, útulky pre bezdomovcov – Práve včas, aby bolo možné zaočkovať 10, 15 alebo 20 ľudí.

Celkovo sa Travis County, pod ktorý Austin patrí, očkuje relatívne dobre. Plne očkovaných je asi 63,4% populácie okresu staršej ako 12 rokov, Vyplýva to z pondelkových údajov ministerstva zdravotníctva štátu Texas, v porovnaní s asi 52,9% populácie štátu staršou ako 12 rokov.

To však nestačí na zastavenie rastúceho prílivu infekcií a hospitalizácií spôsobených verziou Delta, tvrdia úradníci.

Starosta Austina Steve Adler pre CNN povedal, že župa a mesto sa majú dobre, a poukázal na vysokú mieru zaočkovanosti. „Čo len ukazuje, že táto verzia COVID, Delta, je oveľa infekčnejšia a má oveľa väčší vplyv,“ povedal.

Zdravotný úrad kraja Austin-Travis, doktor Desmar Vaux, povedal pre CNN, že spočiatku boli v Austine očkované tisíce ľudí denne. Po vakcínach bol taký veľký záujem, že niektoré museli pôvodne stiahnuť.

V týchto dňoch? „Pravdepodobne sa pozeráme na 50 až 100 chlapcov, podľa toho, koľko máme v daný deň úderných tímov,“ povedal Vaux.

READ  NASA Mars Fortitude Rover: Čo môžete očakávať v deň pristátia

„Naša kapacita JIS dosahuje kritický bod, v ktorom sa výrazne zvýšila úroveň rizika pre celú komunitu, nielen pre tých, ktorí potrebujú liečbu,“ uviedol Vax v piatkovom vyhlásení. „Ak sa nám teraz nepodarí spojiť sa ako komunita, ohrozujeme životy blízkych, ktorí môžu potrebovať kritickú starostlivosť.“

Dodal Adler: „Je nad zúfalstvo, že je dnes také ťažké dostať vakcíny do náručia ľudí, keď sme ich dávali pred niekoľkými mesiacmi tisíckam. A robíme všetko, čo je v našich silách.“

Teraz „úsilie náročné na prácu“ zahŕňa „virtuálne chodenie od domu k domu“, povedal.

„Snažíme sa nájsť ľudí tam, kde sú,“ povedal Adler. „Pracujeme prostredníctvom dôveryhodných hlasov a komunít, pracujeme s cirkvami a inštitúciami viery, lídrami viery.“

Camilla priznala, že bola z výstrelu nervózna. Hovorí, že sa pôvodne nechcela očkovať. Bola však posledným členom jej rodiny, ktorý to potreboval – všetci ostatní boli očkovaní.

Rozhodla sa teda počúvať niekoho, komu dôveruje – matku, ktorá jej povedala, že očkovacia látka je najlepší spôsob, ako sa vrátiť k normálu.

„Moja mama so mnou hovorila v aute a hovorila mi: Vieš, ak chceš, aby bol svet lepší, musíme ti pomôcť,“ povedala Camilla. „Každý sa musí dať zaočkovať.“

„Epidémia medzi neočkovanými“

Po týždňoch pokroku sa počet prípadov Covid-19 v štátoch po celej krajine rýchlo zvyšuje. Podľa analýzy CNN Univerzity Johna Hopkinsa mal v pondelok sedemdňový kĺzavý priemer v pondelok 9789 nových denných prípadov. To sa zvýšilo od 1. júla, keď sa sedemdňový kĺzavý priemer nových denných prípadov pohyboval okolo 1 500.

Prečo sa variant Delta šíri oveľa rýchlejšie ako ostatné kmene koronavírusu
Austin taktiež pociťuje boom. Ukázal to mestský prístrojový panel Covid-19 Sedemdňový kĺzavý priemer asi 365 nových denných prípadov v pondelok, čo je nárast z približne 34 na 1. júla. Rastie aj hospitalizácia, pričom v pondelok bolo hlásených 57 pacientov v porovnaní s predchádzajúcim týždňom a v priemere 346 pacientov bolo hlásených na sedem dní. na začiatku júla.

„Táto delta verzia skutočne spôsobila alarmujúci nárast počtu prípadov,“ povedal Vax pre CNN. „Z 30 prípadov denne v priebehu asi dva a pol, troch týždňov sme prešli na 400 prípadov denne.“

READ  Objavená „Gangotri vlna“ spájajúca dve špirálové ramená Mliečnej dráhy

„Je to preto, že stále máme veľa ľudí, ktorí neboli očkovaní,“ povedala.

Adler pre CNN povedal, že takmer všetci v mestských nemocniciach neboli očkovaní.

„Takmer všetci ľudia na našej JIS sú ľudia, ktorí neboli očkovaní. V našom meste nie je nikto, kto by bol zaočkovaný,“ povedal. „Je to epidémia medzi negramotnými ľuďmi.“

Ľudia namaľovali nástennú maľbu, ktorá všetkých nútila nosiť masky.  Nástenná maľba videná v reštaurácii Marcelino vo východnom Austine v utorok 20. júla "Nenechajte sa oklamať.  Nasaďte si masku"
minulý týždeň, City sa presunulo do 4. fázy 5 svojich usmernení založených na riziku, odporúčajúc, aby sa čiastočne alebo neočkovaní ľudia vyhýbali súkromným stretnutiam, stolovaniu, cestovaniu a nákupom, pokiaľ to nie je úplne nevyhnutné. A každému – očkovanému alebo nie – sa odporúča nosiť masku.
medzi, Vláda Greg Abbott USA uviedli, že nebudú presadzovať celoštátny mandát masky a v minulosti zakázali miestnym vládnym subjektom požadovať očkovanie.
Texasania vedia, „čo sú to štandardy a aké postupy prijímajú, aby sa chránili“, povedal. CNN Affiliate KPRC Minulý týždeň. „Je to čas osobnej zodpovednosti.“

Ale v prvých líniách, povedal Adler, tento druh správy „nám robí ťažšie dosiahnuť požadované správanie, keď naši guvernéri nie sú pripravení zapojiť sa spôsobom, ktorý dáva komunite pocit spolupatričnosti“. Vysiela jasnú správu o potenciáli a dôležitosti očkovania a o tom, aby ľudia používali masky, keď je úroveň infekcie skutočne vysoká. “

Zacielenie na „pohybujúci sa stred“

Napriek tomu austinskí úradníci a súhlasil guvernér že vakcíny sú účinné proti vírusu.
Prečo musíme maskovať?

Zdravotnícki predstavitelia sa teraz zameriavajú na to, čo Vox opisuje ako „pohybujúci sa stred“-ľudí, ktorí hľadajú ďalšie informácie alebo obavy, ktoré je potrebné riešiť individuálne.

Takzvané štrajkové tímy sa mobilizujú, aby našli týchto jednotlivcov v komunitách, kde žijú, pracujú a hrajú, hovorí Vax.

Znamená to však, že sa vynakladá viac pracovnej sily na očkovanie menšieho počtu ľudí. A úradníci musia tiež bojovať proti dezinformáciám a presvedčiť ľudí, že vakcíny sú bezpečné a účinné, hovorí.

READ  Rover Curiosity objaví zvláštnu skalu, ktorá vyzerá ako kvetina na Marse

„Každý, koho môžeme očkovať, je ďalšou osobou, ktorá nechystá ochorieť,“ povedala. „Vakcíny fungujú ako prevencia vážnych chorôb, hospitalizácie a smrti.“

Maskovaný muž prechádza 20. júla okolo autobusu vo východnom Austine a obhajuje, aby ľudia dostali vakcínu proti koronavírusu.

Úsilie, ktoré Austin vynaložil na zvýšenie očkovania, je neustálym vzorom v celom štáte.

Ministerstvo zdravotníctva v Texase udelí 10 miliónov dolárov miestnym organizáciám propagujúcim vakcínu, ako sú vzdelávacie agentúry, organizácie založené na viere, komunitné aliancie a neziskové organizácie, oznámilo to.

Podľa Valksa bol v Austine určitý úspech, keď opisuje „mierny nárast“ u ľudí, ktorí prichádzajú na očkovanie, hlavne co sa tyka deti Ako Camilla.

„Predovšetkým vidíme rodičov, ktorí prinášajú deti von, aby sa dali zaočkovať,“ povedal Vox, „pretože do opätovného otvorenia škôl nám chýbajú týždne a robíme všetko pre to, aby boli naše deti v bezpečí.“ Chceme urobiť to, čo môžeme . „

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close