Zábava

V týchto jednorazových hodinkách Silmparasan umiestnil hrad

herci: Silambarasan, Siddhi Itnani, Radhika Sarathkumar, Neeraj Madhav, Appukutty, Zafar Sadiq, Delhi Ganesh a Sarah

riaditeľ: Gautham Vasudev Menon

Hudobný aranžér: AR Rahman

Zhrnutie: Chlapec z malého mesta sa presťahuje do Bombaja a nastúpi do reštaurácie ako čašník, ktorý fušuje do podsvetia. Tento chlapec musí ujsť pred zlým gangom alebo sa stať jedným z nich

Keď si prečítate synopsu tejto tretej aliancie medzi Gauthamom Vasudevom Menonom a Silambarasanom, keď si prečítate Nayagan alebo Pasha, spomeniete si na Nayagan alebo Pasha, kde sa Kamal a Rajini sťahujú do Bombaja a stávajú sa gangstrami. VTK rozhodne nie je váš gangsterský film cez noc, v ktorom sa hrdina stane pre miestnych polobohom. 19-ročný mladík menom Muthu z dediny Madhukurichi v okrese Thoothukudi pokračuje v štúdiu a pracuje ako robotník na neúrodnej pôde. Úvodná scéna ukazuje Muthu, ako pracuje na akre tŕnistej pôdy. Zahorel a majiteľ obvinil Muthu. Keď Muthu hrozí, že sa vysporiada s majiteľom domu, jeho poverčivá matka (Rathika) si spomenie na predpoveď astrológa, že Muthu sa neodváži niekoho zabiť a plánuje ho poslať do Bombaja, aby vyrovnal rodinný dlh.

Muthu sa dostane do Bombaja s pomocou svojho strýka Sermadurai (Bava Chelaturai), pričom po telefonáte spácha samovraždu. Muthu pracuje ako čašník a upratovačka v obchode Esaki paratha v Chembure. Zvyšok prvej polovice je o tom, ako sa Muthu usadí v Bombaji. Premena STR z nevinného dedinského chlapca na introverta v Bombaji je chvályhodná. Jeho spôsoby krčenia plecami a istý ochabnutý štýl chôdze nás priťahujú zo slova „ísť“.

Aj keď je to medializované ako film SDR, to, čo vidíme na obrazovke, je perla. Rovnako pôsobivé sú aj Jayamohanove dialógy a réžia Gauthama Menona. Hoci z času na čas vidíme šedú stranu Muthu, stále si zachováva podhodnotený štýl s jemnými výkonmi. 45 minút do 2 hodín 53 minút filmu, obe piesne sú súčasťou príbehu a VTK je dobre nastavený. V rozpätí 10 minút film naberie tempo a Muthuina premena na gangstra nás prinúti na to všetko zabudnúť a všetci si myslíme, že Gautham Vasudev Menon je späť v akcii. Má všetko správne, dialekt Tiruchendur, dialógy, umiestnenie skladieb, hudbu AR Rahmana.

READ  Nakrúca sa nový česko-slovenský film SLOVO.

Po 15 minútach druhej polovice filmu sa začíname škrabať na hlave, kam sa príbeh uberá. Príbeh a réžia filmu sú mätúce. STR, rovnako ako publikum, je zmätené, prečo sa to všetko deje. V jednom momente dokonca hovorí: ‚Nikto nevie, prečo sa to deje‘. Áno, Silambarasan, my tiež nie.

Siddhi Itnani ako Baavai uteká so svojím hrdinom Muthu. Hudba na pozadí VTK je násilná, krvavá a niekoľko trojíc, ale nepoznáme dôvod. Ako film smeruje k vyvrcholeniu, VTK nás núti veriť, že Gautham nie je úplný, ale neúplný film. Po dialógu SDR Devar Maganeesque, v ktorom svojich mužov nabáda, aby si našli dobrú prácu a prežili, sa film o päť rokov neskôr posunul vpred a s nevýrazným koncom a oznámením pokračovania je Muthu stále hrôzostrašným gangstrom.

VTK je jednoduchý, ale zložitý. Dialógy sú v prvej polovici úderné a v druhej amatérske. O solídne výkony však nie je núdza. SDR, Radhika a Siddhi sú vynikajúce vo svojich úlohách. Ďalší ocenený výkon Silambarasan je istý. O AR Rahmanovi možno právom povedať, že je jedným z popredných umelcov VDK a skladby a hudba v pozadí film pozdvihli vo veľkom štýle. S veľkým návratom a náhlym koncom v druhom polčase je VTK na čo sa pozerať.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close