Ekonomika

V4 vyzýva Káhiru, aby uvoľnila technológiu hraničnej bezpečnosti, ktorá pomôže Egyptu čeliť nelegálnemu prisťahovalectvu

Káhira 13. októbra 2021: Vedúci predstavitelia Visegrádskej skupiny (V4) prejavujú Egypťanom drvivú podporu, akceptujú všetky plány prezidenta Abdala Fattaha L-CC a sľúbili, že EÚ urobí to isté.

V4, ktorá zahŕňa Maďarsko, Slovensko, Českú republiku a Poľsko, v utorok vyzvala na pomoc Egypta, dereguláciu vývozu technológie hraničnej bezpečnostnej politiky, prijatie zoznamu teroristov v Severnej Afrike a posilnenie jej rastu, 120 miliónov eur. .

„Sme v obkľúčení“

Maďarský premiér Viktor Orban označil návštevu CC V4 za česť a označil „vzťahy za priateľské a bratské“ a uviedol, že nelegálne prisťahovalectvo je dnes „oveľa horšie“ ako v roku 2015, takže „posilnenie Egypta je pre EÚ existenčnou otázkou“ Maďarsko dnes.

Slovenský premiér Edward Hagger prepojil bezpečnosť a stabilitu Egypta so strednou a východnou Európou, čím potvrdil, že V4-Egypt je najdôležitejším partnerom Egypta na Blízkom východe. Teraz.sk informoval.

Maďarský Arban uviedol, že poľský premiér Matz Moravicki informoval na stretnutí o migračnom tlaku na východnej hranici Poľska a tento tlak na južnej hranici Maďarska narastá.

„Sme v obkľúčení,“ citoval Maďarsko dnes, „ak Egypt nebude vykonávať politiku predchádzania migrácii do Európy, budeme mať všetci veľké problémy“.

Moraviki ocenil snahu Egypta zabrániť odhaleniu lodí migrantov opúšťajúcich Egypt od roku 2016.

Ekonomika: „Export nádeje“

Moraviki z Poľska uviedol, že krajiny V4 presvedčia Brusel, že hospodárska spolupráca s Egyptom je dôležitá.

„Brusel by sa mal tiež viac zamerať na ekonomickú spoluprácu s inými krajinami, pretože skupina Viceroyalty teraz funguje pod vedením Maďarska a Victora Arbana, je to export nádeje,“ oznámil poľskému premiérovi nový slovenský web Teraz.sk.

Maďarsko oznámilo, že už podniklo kroky v smere hospodárskej podpory Egypta, pričom oficiálna exportno-importná banka krajiny Ximpong „otvára samostatnú kapitolu s cieľom zabezpečiť, aby Maďarsko nielen vyvážalo tovar, ale v Egypte zriaďuje aj továrne. “

READ  Hyundai i30 N dostal výrazný facelift: nové škrupiny, nová prevodovka DCT

Také podniky môžu poskytovať prácu miestnej mládeži, zatiaľ čo Maďarsko môže prispieť aj k európskym iniciatívam zameraným na dlhodobú stabilizáciu egyptského hospodárstva, dodal Orban.

Hager na Slovensku medzitým poďakoval CC za pozvanie podnikov z V4 na rozšírenie svojich operácií v Egypte a povedal: „Sme pripravení spolupracovať s Egyptom na mnohých témach vrátane bezpečnosti, hospodárskeho rozvoja a cestovného ruchu.“ sk ho citoval.

„Slovenská republika víta a podporuje ďalší rozvoj komplexného politického dialógu s Egyptom, ktorý sa dnes prehlbuje, ako aj spoluprácu Egypta s Európskou úniou,“ dodal Heger.

Maďarsko trvá na pomoci Egyptu a uvoľní technológiu hraničnej bezpečnosti

Maďarský premiér Arban vyzval Asociáciu Rady Európskej únie a Egypta, aby sa čoskoro stretla, uznala Egypt ako strategického partnera a schválila jeho plány na boj proti terorizmu.

Maďarsko dnes uviedlo, že navrhlo, aby Európska únia prijala zoznam teroristov a teroristických organizácií v Egypte, a odporučilo zrušenie európskych obmedzení nákupu zariadenia na ochranu hraníc.

„Egypt musí nielen posilniť svoje hraničné kontroly, ale aj stabilizovať hospodárstvo krajiny, a tým poskytovať príležitosti pre lepší život miestnej mládeži,“ povedal Orban s tým, že je to v záujme Európy.

Maďarský premiér Peter Sizzarde zopakoval Arbanov názor, že Egypt potrebuje technológie hraničnej bezpečnosti vrátane potreby kontrolovať tisíce kilometrov hraníc vrátane dlhej stredomorskej hranice, dlhej hranice s Líbyou a ohrozenej južnej hranice, oznámilo dnes Maďarsko.

Na bezpečnú kontrolu týchto hraníc budú potrebné rôzne bezpilotné lietadlá a technológie sledovania, preto Maďarsko Today citovalo ministra zahraničných vecí, že Maďarsko začne znova získavať kontrolu a získavať technológie potrebné pre úspešnú bezpečnosť hraníc Egypta.

Sjijjártó novinárom po summite povedal, že EÚ zadržala pomoc 120 120 miliónov v rámci európskej susedskej politiky, ale zatiaľ sumu nezmenila „zo všetkých druhov falošných a umelých politických dôvodov“. Oznámil to Nemset.

READ  Elon Musk potvrdzuje 2 menšie elektromobily Tesla, vrátane „európskeho“

Vyzval Európsku komisiu, aby čo najskôr zmenila sumu, ktorú dlhuje Egyptu, a „prestala spájať túto finančnú pomoc so všetkými falošnými a umelými politickými predpokladmi“.

V decembri 2020 Európsky parlament hlasoval za uznesenie vyzývajúce členské štáty EÚ, aby „stanovili jasné definície reformy demokratických inštitúcií, práva a ľudských práv a ďalšej spolupráce s Egyptom v oblasti pokroku pozdĺž hlavného prúdu“. Ľudské práva sú predmetom všetkých rokovaní s egyptskými úradmi.

EP vyzval na „konkrétne zlepšenia“, ktoré je potrebné vykonať v centre nasledujúceho zasadnutia asociačnej rady EÚ-Egypt, „spolupráca v oblasti riadenia migrácie alebo boja proti terorizmu by nemala byť na úkor pokračujúceho tlaku na dodržiavanie ľudských práv a zodpovednosť za porušovanie ľudských práv. “

Vyzvala na zastavenie vývozu sledovacej technológie a bezpečnostného vybavenia do Egypta a na podporu kontrol vývozu EÚ, pretože takéto vybavenie “uľahčí útoky na obhajcov ľudských práv”.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close