Veda

Vakcína Covid-19 v aktualizáciách USA s okamžitými aktualizáciami: skríning CDC možných problémov so srdcom, imunizačná lotéria …

„Olympijský vírus“ hrozí zorganizovaním hier v roku 2021

Šéf japonského odborového zväzu lekárov vo štvrtok Varovanie pred usporiadaním olympijských hier v Tokiu v lete varovalo, že tisíce ľudí zhromaždených z celého sveta môžu vyvinúť nové „olympijské“ napätie koronavírusu, uvádza agentúra Reuters.

Aj keď sa Japonsko po ročnom odklade opakovane zaviazalo usporiadať olympijské hry 2020 v Tokiu, Snaží sa potlačiť štvrtú vlnu pandémie a pripravuje rozšírenie mimoriadneho stavu na veľkú časť krajiny.

Japonskí funkcionári, organizátori olympijských hier a Medzinárodný olympijský výbor (MOV) sa zaviazali, že budú pokračovať vo všetkých hrách.Aj keď za prísnych opatrení na prevenciu vírusov. Zahraniční diváci už dostali zákaz a rozhodnutie o domácich divákoch sa očakáva budúci mesiac.

Ale aj pri týchto krokoch Stále pretrvávajú obavy z prílivu športovcov a funkcionárov do Japonska, kde je očkovací proces ľadovcovo pomalý a očkovaných bolo iba viac ako 5% populácie.

S ľuďmi z viac ako 200 krajín a regiónov prichádzajúcich do Tokia, Šéf japonského zväzu lekárov Naoto Uyama uviedol, že by bolo nebezpečné usporiadať hry v júli.

„Všetky rôzne mutantné kmene vírusu prítomné na rôznych miestach budú sústredené a zhromaždené tu v Tokiu. Nemôžeme vylúčiť možnosť nového kmeňa vírusu, ktorý sa potenciálne môže vyskytnúť po olympiáde“, Povedal na tlačovej konferencii.

„Ak dôjde k takejto situácii, Môže to tiež znamenať, že vírus Tokijských olympijských hier je pomenovaný ako takýČo by bola obrovská tragédia a niečo, čo by bolo predmetom kritiky čo i len 100 rokov. ““

READ  Misia astronauta NASA-SpaceX má byť spustená „najskôr“ v novembri

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close