šport

Vakcíny proti Covit-19 sa podávajú malým deťom, keď začne udrieť vlna Omigronu

14. januára 2022 o 20:05 hod. ja Prémiový obsah

Vpichy a možnosť vrátiť sa do bežného života pomôžu duševnému zdraviu dieťaťa, odporúča odborníčka.

Veľkosť písma:A|A+

Zdravotnícki odborníci upozorňujú na výhody očkovania malých detí proti Kovit-19, keďže Slovensko začína infikovať deti vo veku do 5-11 rokov.

Vakcíny pre túto vekovú skupinu otvorili začiatkom roka s prvou dávkou v Bratislave 6. januára.

Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Doterajšie miery využívania sú zmiešané, pričom dopyt sa v rámci krajiny líši.

„Teší nás vysoký záujem o očkovanie detí vo veku od 5 do 11 rokov,“ povedala pre TASR riaditeľka Detskej učiteľskej nemocnice v Kozuline Jaroslava Fakedová s tým, že nemocnica bola nútená pridať ďalšie termíny. Vakcíny na zvládnutie potreby.

Očkovanie pre túto vekovú kategóriu sa však pre nízky dopyt po 17. januári v centre hromadného očkovania na národnom futbalovom štadióne v hlavnom meste nebude vykonávať, informoval vedúci odboru zdravotníctva Bratislavského samosprávneho kraja Toma Schale.

K 12. januáru bolo proti Govt-19 zaočkovaných celkovo 6 936 detí vo veku od 5 do 11 rokov. Ďalších 527 detí sa zaregistrovalo na konfiškáciu.

Ministerstvo zdravotníctva pre The Slovak Spectator uviedlo, že rozširuje kapacitu vakcín pre túto vekovú skupinu v celej krajine a zabezpečilo, že pre jeho program budú existovať adekvátne vakcíny, aby „postupoval bez prekážok“.

Pomáha znižovať šírenie

Očkovací program pre malé deti bol spustený, keďže sa očakáva, že miera nakazenia v krajine vzrastie, keďže na Slovensku už čoskoro dominuje omigránsky variant Covit-19 a očakáva sa, že deti sa po vianočných prázdninách vrátia do škôl.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close