Technológie

VAR U-Turn Garyho Nevilla volá Premier League za „zložitejšiu“ technológiu

Gary Neville hovorí, že spôsob, akým sa technológia VAR používa počas celého Euro 2020, je spôsob, akým by sa mala v budúcej sezóne používať Premier League.

Aj keď európske majstrovstvá ešte neboli skreslené žiadnou skutočnou technológiou VAR, posledná kampaň v Premier League mala luxus vidieť každý detail každého rozhodcu, ale mnoho rozhodcov sa dostalo do polemiky.

Nevillove tvrdenia prišli počas víťazstva Francúzska 1: 0 nad Nemeckom v úvodnom kole zápasov skupiny F turnaja, kde padli dva góly Les Blues, keď bol v štruktúre mierne vyrovnaný Kylian Mbabane.

Kylian išla na oslave za volant, kým si uvedomila, že Mbabane odmietla jej gól v ofsajde. (Foto: Kai Pfaffenbach – Pool / Getty Images)

Bez Mbappeho obuvi by bola skóre ešte oveľa sľubnejšia, v oboch prípadoch len o palec pred posledným mužom.

Avšak v obidvoch situáciách bola francúzska hviezda nakoniec v ofsajde, takže oba ciele boli správne odrezané, ale v noci mnohí hovorili o tom, ako rýchlo úrady skončili.

Fanúšikovia Premier League zvyčajne chvíľu čakajú v napätí, zatiaľ čo úradníci sú v kontakte s navrátilcami v závode VAR v Stockley Parku. Niektoré výsledky sa v minulej sezóne uskutočnili štyri minúty severne.

Ikona United Neville uviedla, že spôsob použitia rozhodcu pomocou videa na Euro 2020 ukázal, že sa dá použiť „bez zásahu do hry“.

Bývalý anglický pravičiar na twitteri napísal: „Bol som skeptický, pokiaľ ide o použitie Premier League zo strany VAR. Pri pohľade na tento zápas sme to prehnali, zneužili, považovali za známejšie ako samotný zápas.“

„Pri správnom použití to funguje a nezasahuje to do hry!“

Na jeho komentáre jasne reagovala ďalšia bývalá hviezda troch levov Peter Crouch, ktorý jednoducho odpovedal tweetom na adresu bývalého útočníka Liverpoolu Nevilla: „Spot on“.

READ  Kde sú miesta vzniku pavúčích strelcov z mýtických štrnástich dní na webe – ako ich získať do štrnástich dní?

Nie každá bývalá hviezda Premier League však súhlasí s Nevillovými zámermi – bývalá hviezda Chelsea Damien Duff znížila VAR po pondelňajšej porážke Poľska 2: 1 z rúk Slovenska.

Duff RTÉ, ktorý diskutoval o červenej karte rozdanej Poľom Gregorsom Kryschoviakom, pre RTÉ povedal: „VAR môže byť zapojený do terčov, pier, nesprávnej identifikácie a priamej červenej.

„Ale podľa mňa by sa im nemalo dovoliť zapojiť sa do nepriamej červenej – keď je druhá žltá. Rovnako je absolútnym nezmyslom, že bol za to poslaný.

„Nemám problém s chlapcami, ktorí hrajú tenis, alebo s podobnými vecami – pretože ten rozhodca jednoznačne hrával tenis a nikdy nehral futbal. To je to, kde ľudia, ktorí hrajú futbal, to chápu. Nikdy v živote nikoho to nie je žltá karta.“

„To je miesto, kde VAR pre mňa – a rozhodnutie, ktoré urobil jeho voľným okom – malo byť oveľa lepšie. Malo to vplyv na priebeh hry. Hrozia tri body, európsky šampionát, je to smiešne.“ „

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close