Veda

Variant Delta COVID-19 zistený v klastri Provincetown, potvrdzuje Massachusetts DPH

Genetické sekvenovanie skorých vzoriek spojených s nedávnym klastrom COVID-19 v Provincetowne v štáte Massachusetts bolo pozitívne testované na variant delta, uviedlo ministerstvo verejného zdravotníctva. Predpokladá sa, že delta variant je prenosnejší ako pôvodný vírus COVID-19, uviedla DPH a dodala, že „jedinci infikovaní variantom delta majú v dýchacích cestách viac vírusu ako iné typy a infikovaní jedinci môžu vírus niesť dlhšie časové obdobie. „Môže,“ povedala DPH. Úradníci mesta Provincetown a úradníci v zdravotníctve sa dozvedeli o ohnisku nákazy, ktoré zahŕňalo niekoľko prelomových prípadov po dovolenke štvrtého júla. Mesto na cípe Cape Cod má celoročnú populáciu asi 3 000 ľudí. V lete tento počet stúpa na 60 000. Najmenej 256 potvrdených prípadov COVID-19 bolo spojených s prázdninovým klastrom zo 4. júla v Provincetowne. DPH vo štvrtok uviedla, že 190 prípadov je obyvateľmi Massachusetts, z toho 109 pacientov žije v okrese Barnstable. Podniky Cape sa opäť znepokojujú, keď sa objaví viac prípadov COVID. V hosteli Sagamore Inn je niekoľko krytých stolov prázdnych. „To sa určite mení,“ povedala Sue Billodo so spoločnosťou Sagamore Inn. „Viac ľudí žiada o jedlo ako na začiatku leta.“ Za posledný deň boli prípady Cape Cod viac ako pol percenta, čo je sedemkrát vyššia miera rastu ako v ostatných štátoch Massachusetts. Tento víkend sa očakáva, že stovky rodín z celej krajiny prídu na týždeň rodiny do Provincetown. Kvôli rastúcemu klastru sa od dospelých bude vyžadovať podpísanie výnimky a neočkovaní ľudia a deti budú musieť nosiť masky. “Stres nezmizne. Bude sa to stále zhoršovať,” hovorí Bilodo. „Bude to frustrujúcejší, pretože to nezmizne.“ Vedúci mesta Provincetown Alex Morse uviedol, že test bol najlepším nástrojom mesta na identifikáciu kohokoľvek, kto mohol byť vystavený koronavírusu. Od 1. júla bolo v Provincetowne vykonaných 3 000 testov. V utorok bostonská komisia pre verejné zdravie uviedla, že najmenej 35 prípadov COVID-19 medzi obyvateľmi Bostonu bolo vysledovaných späť do klastra v Provincetown. Mestská zdravotnícka komisia vydala v utorok nové usmernenie pre celý Boston obyvatelia, ktorí odcestovali do Provincetownu v priebehu mesiaca júl a do odvolania. Komisia pre zdravie USA hovorí každému, kto navštívil Provincetown, aby sa od 1. júla podrobil testom na COVID-19. Najmenej päť dní po návrate, bez ohľadu na stav očkovania alebo príznaky. Pracovníci amerického ministerstva zdravotníctva v Bostone tiež žiadajú návštevníkov, aby sa izolovali a vyhýbali sa skupinám alebo zhromaždeniam najmenej päť dní, kým nedostanú negatívny test COVID-19 bez ohľadu na stav očkovania. Poradenstvo v oblasti verejného zdravia v Provincetowne vyzýva všetkých na návštevu, ak majú príznaky. Nechajte sa zaočkovať, izolovať a otestovať. Nalieha tiež na miesta, kde je potrebné vykonať validáciu očkovacích látok, a navrhuje, aby všetci nosili masku v interiéroch, keď nie je možné dosiahnuť sociálny dištanc.

READ  100 miliónov rokov staré fosílne chrobáky osvetľujú rodinu starodávneho hmyzu

Genetické sekvenovanie skorých vzoriek spojených s nedávnym klastrom COVID-19 v Provincetowne v štáte Massachusetts bolo pozitívne testované na variant delta, uviedlo ministerstvo verejného zdravotníctva.

Podľa DPH sa predpokladá, že delta variant je prenosnejší ako pôvodný vírus COVID-19.

„Jedinci infikovaní variantom delta majú v dýchacích cestách viac vírusu ako iné typy a infikovaní jedinci môžu vírus prenášať dlhšiu dobu,“ uviedla DPH.

Úradníci v Provincetown a zdravotnícki úradníci sa dozvedeli o ohnisku nákazy, ktoré obsahovali niekoľko prípadov úspechu po dovolenke 4. júla.

Mesto na cípe Cape Cod má celoročnú populáciu asi 3 000 ľudí. V lete tento počet stúpa na 60 000.

Najmenej 256 potvrdených prípadov COVID-19 bolo spojených s prázdninovým klastrom štvrtého júla v Provincetowne.

DPH vo štvrtok uviedla, že 190 prípadov je obyvateľmi Massachusetts, z toho 109 pacientov žije v okrese Barnstable.

Podniky Cape sa opäť znepokojujú, keď sa objaví viac prípadov COVID.

V hosteli Sagamore Inn je niekoľko krytých stolov prázdnych.

„To sa určite mení,“ povedala Sue Billodo so spoločnosťou Sagamore Inn. „Viac ľudí žiada o jedlo ako na začiatku leta.“

V posledný deň boli prípady na Cape Cod viac ako pol percenta, čo je sedemnásobný nárast v porovnaní so zvyškom Massachusetts.

Tento víkend sa očakáva, že stovky rodín z celej krajiny prídu na týždeň rodiny do Provincetown.

Kvôli rastúcemu klastru sa od dospelých bude vyžadovať podpísanie výnimky a neočkovaní ľudia a deti budú musieť nosiť masky.

“Stres nezmizne. Bude sa to stále zhoršovať,” hovorí Bilodo. „Bude to frustrujúcejší, pretože to nezmizne.“

Vedúci mesta Provincetown Alex Morse uviedol, že test bol najlepším nástrojom mesta na identifikáciu kohokoľvek, kto mohol byť vystavený koronavírusu.

„Odozva verejnosti na testy COVID-19 bola silná, od 1. júla sa v Provincetowne uskutočnilo viac ako 3 000 testov,“ uviedol Morse.

READ  Viac ako polovica dospelých Číňanov má nadváhu. Presahuje celú americkú populáciu

V utorok bostonská komisia pre verejné zdravie uviedla, že najmenej 35 prípadov vírusu COVID-19 medzi obyvateľmi Bostonu bolo vysledovaných späť do klastra v Provincetown a dodal, že väčšina pacientov bola úplne zaočkovaná. Mestská komisia pre zdravie vydala v utorok nové usmernenie pre všetkých obyvateľov Bostonu, ktorí odcestovali do Provincetownu v priebehu júla a až do odvolania.

Mestská komisia pre zdravie žiada od každého, kto navštívi Provincetown od 1. júla, aby bol testovaný na COVID-19 najmenej päť dní po návrate bez ohľadu na stav očkovania alebo príznaky.

Pracovníci bostonského zdravotníctva tiež žiadajú návštevníkov, aby sa izolovali a vyhýbali sa skupinám alebo zhromaždeniam najmenej päť dní a dovtedy, kým nedostanú negatívny test COVID-19, bez ohľadu na stav očkovania.

Poradenstvo v oblasti verejného zdravia v Provincetowne vyzýva všetkých, aby boli očkovaní, izolovaní a testovaní, ak sa u nich vyskytnú príznaky. Nalieha tiež na miesta, kde je potrebné vykonať validáciu očkovacích látok, a navrhuje, aby všetci nosili masku v interiéroch, keď nie je možné dosiahnuť sociálny dištanc.


Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close