Svet

Varovanie pred suchom Brazília čelí najhoršiemu suchu za posledných 91 rokov – svetu

SAO PAULO: Brazílske vládne agentúry tento týždeň varovali pred suchom, pretože krajina čelí najhoršiemu suchu za posledných 91 rokov. Obavy z nárastu energetických prídelov a rizika požiaru Amazonky sa pravdepodobne zvýšia, keď zasiahne výrobu vodnej energie a poľnohospodárstvo.

Koncom štvrtka Monitorovací výbor pre sektor elektriny (CMSE), ktorý je pridružený k brazílskemu ministerstvu baní a energetiky, odporučil, aby vodovodný systém ANA uznal stav „nedostatku vody“ v povodí rieky Paran po tom, čo centrálne zasiahlo dlhodobé sucho. a južné časti Brazílie.

Meteorologická agentúra, ktorá je pridružená k ministerstvu poľnohospodárstva, vydala prvé „varovanie pred mimoriadnym suchom“ od júna do septembra s tým, že počas tohto obdobia môže dôjsť k deficitu dažďov v piatich brazílskych štátoch.

Nedostatok dažďa vo veľkej časti Brazílie má negatívny vplyv na pestovanie obilia, chov dobytka a výrobu elektriny, pretože Brazília sa vo svojej energii veľmi spolieha na vodné priehrady. Vedci tvrdia, že suché počasie by mohlo spôsobiť ťažké požiare v amazonských dažďových pralesoch a na mokradiach Pantanal.

CMSE uviedla, že je dôležité zmierniť obmedzenia týkajúce sa niektorých vodných elektrární, aby sa umožnila vyššia produkcia energie alebo vyššie úspory v niektorých regiónoch kvôli nedostatku zrážok. Bude si to vyžadovať tvrdé rozhovory s politikmi, ANA a Agentúrou na ochranu životného prostredia Ibama.

„Rozdelenie energie sa neplánuje, ale ak sa obmedzenia nezmiernia, neexistuje iná možnosť,“ uviedol zdroj blízky situácii.

Ministerstvo baní a energetiky v piatok uviedlo, že sa pokúša rozšíriť svoje dodávky energie v Brazílii, odmietlo však prijať urgentné opatrenia na získanie nových kapacít.

“Súčasná situácia je náročná,” uvádza sa vo vyhlásení, ktoré je nižšie ako konvenčné nádrže.

Dodala, že „neexistujú žiadne ustanovenia o riešení núdzových situácií v oblasti energetiky“.

Brazília, najväčší svetový dodávateľ viac ako normálneho podnebia, poškodila výrobu cukru a kávy a zvýšila budúce ceny komodít.

READ  UNSC chce zodpovednosť za útok v Mali - KPC

Kávové futures v piatok dosiahli maximum 4 – 1/2 rokov, pretože obchodníci sa obávali, že kritická pôdna vlhkosť v Minas Gerais môže mať vplyv aj na úrodu kávy v roku 2022.

Ministerstvo baní a energetiky uviedlo, že suché podmienky budú pokračovať aj v nasledujúcich mesiacoch, najmä v juhovýchodných a stredozápadných oblastiach.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close