Svet

Varujú, že plán AMLO v OAS je skokom do vákua

San Jose.- Projekt prezidenta Mexika Andresa Manuela Lopeza Obradora Organizácia amerických štátov (OAS) Nástroj, ktorý implicitne odkazuje na Biely dom, „autonómia, nie nikoho zámok“, položil otázku: Na čo je Spoločenstvo Latinskej Ameriky a Karibiku (CELAC) vytvorené bez Washingtonu? – Tony a sú teraz paralyzovaní a bez veľkého regionálneho vplyvu?

Nehovoriac o CELAC, Ktorá sa narodila v roku 2010 ako autonómna udalosť v Mexiku Spojené štáty Na opätovné potvrdenie nezávislosti a suverenity 33 krajín Latinskej Ameriky a Karibiku navrhla Lopez Obrador vytvoriť niečo podobné. Európska únia [UE]Ale naša história je spojená s našou realitou a našimi identitami.

„V tomto zmysle zmeň.“ OAS Skutočne autonómny orgán, ktorý nikoho nezachytí, ale mediátor, ktorý v otázkach problémov prijíma a odvoláva sa na konfliktné strany Ľudské práva A Demokracia“, Poznamenal.

Prečítajte si tiež: PAN odsúdi drogové voľby za OAS a IACHR; Tento útok podporil Morenu, obvinil Marco Cortes

Návrh bol spustený 24. júla a dostal sa k väčšine 35 prezidentov a ministerstiev zahraničných vecí, čo bol ďalší pokus o zabudnutie, ale zaistil, že OAS bude pod spoločným útokom. Mexiko, Kuba, Argentína, Bolívia Y Nikaragua.

Prezident Argentíny, Alberto Fernandez, Argumentoval, že predchádzajúcu stredu OAS prestal fungovať a slúžiť Latinská Amerika. Na rozdiel od zámerov Lopeza Obradora to minulú sobotu oznámil argentínsky minister zahraničných vecí Felipe Sole Univerzálne Nesnažila sa meniť spoločnosti a vyhýbala sa rozprávaniu o OAS.

Venezuelský minister zahraničných vecí Jorge Arresa sa vyhýba otcovskému dodaniu liekov anti-OAS Lopezovi Obradorovi, bývalému venezuelskému prezidentovi Hugo Chavez Navrhol to v rokoch 2009 až 2011 pri vytváraní CELAC a povedal „nad rámec cyklickej aktualizácie (…) musíme túto skutočnosť uskutočniť. Aké pekné je začať dnes znova!“

Noviny Granma, oficiálna organizácia Komunistickej strany Kuby (PCC), Integrovaná ako zvuková doska k myšlienke mexického vládcu. Kuba bola vylúčená z OAS v roku 1962 Organizácia Marxisticko-leninský politik.

READ  Zimbabwiansky súd zamietol žalobu proti investigatívnemu novinárovi | Správy

Prečítajte si tiež: Pozitívny test na vládu po stretnutí s generálnym tajomníkom OAS Silvanom Arielom

Granma minulý týždeň obkľúčila svoj OAS a označila ho za koloniálne ministerstvo, starú urážku z Havany, podnecovanie a prenasledovanie jeho imperializmu od založenia USA v roku 1948. Kubánska revolúcia Od roku 1959.

Bez „zlého charakteru“ a dôveryhodnosti OAS obviňoval Bolívia. Nikaragua označila telo za „vodcu sprisahania“.

V rokoch, ktoré predchádzali správam Lopeza Obradora, došlo v rokoch 2019 a 2020 k silným útokom na Uruguajčana Luisa Almacra, generálneho tajomníka OAS mexickej vlády.

Mexiko obvinilo organizáciu Almacro zo „zlých pokusov“ vo svojej histórii z toho, že zasahovala do vnútorných záležitostí týchto krajín a z jej úlohy v kríze. Venezuela„Čo sa od roku 2014 zhoršilo, v politických a volebných problémoch v Bolívii v rokoch 2019 a 2020.

Prečítajte si tiež: Kolumbia odmieta plán AMLO na zmiznutie OAS

Nemožné

„Návrh Lopez O’Briena nie je realistický ani uskutočniteľný,“ povedal kostarický diplomat. Zástupný obrázok pre Enrique Castillo, Bývalý minister zahraničných vecí a bývalý veľvyslanec Kostariky pri OAS.

Zmeňte štruktúru týmto spôsobom Európska únia „Je to nereálne, pretože ignoruje hodnotu OAS ako diskusného fóra, čo je 20% jeho funkčnosti a my poskytneme 80%,“ povedal Castillo pre noviny.

„Prídeme o Medziamerickú komisiu.“ Ľudské práva A ďalšie hodnotné spoločnosti OAS. Tento plán je nereálny, ignoruje potenciál OAS, ktorý CELAC nedokázal poskytnúť, a zabúda, že EÚ začala budovať [década de 1940] Okolo chrbtice Ľudské práva „Pridané.

Prečítajte si tiež: „CALAC nezasahuje ako OAS, je úspešný“: Maximiliano Reyes

Podčiarknutím „Diktatúra„Na Kube, Nikaragui a Venezuele blokujú konsenzus v oblasti ľudských práv a ďalších otázok. Je jediným OAS,“ argumentoval a poskytol platformu pre diskusiu a boj s USA. „

CELAC zostal v roku 2020 bez Brazílie, takže na tom záleží. “Diktátorské režimy”, Nepriamy odkaz na Kubu, Venezuelu a Nikaraguu.

„Pretože tu bol OAS, skreslili ho a chceli ho nahradiť obludnosťami. CELAC„Bolívijský diplomat povedal Jaime Aparcio, Bývalý bolívijský veľvyslanec pri OAS.

„Ale toto je politické srdce demokracie, organizácia zameraná na ľudské práva.“ Právna spoluprácaMonitorovanie bezpečnosti a volieb. Malo by to prispieť k podpore a ochrane zastupiteľskej demokracie (…) a mierovému riešeniu sporov, “povedal Abarcio pre agentúru AP.

CELAC sa objavil na samite hláv štátov a hláv štátov v Mexiku v roku 2010. Dominikánska republika, Neurobil ďalší a v roku 2021 dosiahol štyri roky bez toho, aby ich znova zjednotil.

Prečítajte si tiež: OAS odmieta „vážne nezrovnalosti“ vo voľbách v Peru

Komunitu oslabil kľúčový faktor: rôzne úrovne Kríza vo Venezuele“Prezident položil otázku: Nicolas Maduro, 14 členov CALAC sa v januári 2019 nezdalo byť prezidentom s odôvodnením, že bude znovu zvolený v máji 2018. Nelegálne voľby.

„CELAC nielenže zlyhal,“ zdôraznil panamský diplomat. Guillermo Dick, Bývalý veľvyslanec Panamy v OAS.

The Bolívarovská aliancia Koches médiám pripomenul, že americký ľud (ALBA), vytvorený v Havane v roku 2004, bol „ďalším nástrojom“, ktorý povzbudil Venezuelu a Kubu k „prevzatiu moci“ od OAS.

„Lopez Obrador je historicky zastaraný,“ povedal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close